Burmistrz Maciej Bratborski otrzymał wyróżnienie „Niezawodnego Przyjaciela” harcerstwa

Udostępnij

11 września, z okazji 100-lecia Koźmińskiego  Harcerstwa,  Maciej Bratborski, Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin  Wielkopolski otrzymał honorowe wyróżnienie „Niezawodny Przyjaciel” harcerstwa.   To najwyższe wyróżnienie, jakie harcerze przyznają, osobom spoza organizacji, wybitnie zasłużonym  w działaniach na rzecz rozwoju harcerstwa.  Symbolem tego wyróżnienia jest laska skautowa.

Wręczenie  honorowego wyróżnienia miało miejsce podczas uroczystego apelu, wieńczącego obchody 100-lecia Koźmińskiego Harcerstwa. Odznaczenie wręczył hm Paweł Chmielewski – Skarbnik Związku Harcerstwa Polskiego w towarzystwie zuchów, uczestniczących w zlocie z okazji 100-lecia koźmińskiego hufca.

 

Honorowe Wyróżnienie „Niezawodnemu Przyjacielowi” jest wyrazem największego uznania Związku Harcerstwa Polskiego dla osób nie będących członkami ZHP. Honorowe Wyróżnienie „Niezawodnemu Przyjacielowi” przyznawane jest osobom wybitnie zasłużonym, które doceniając dorobek ruchu harcerskiego wspierają działalność ZHP i w różny sposób przyczyniają się do rozwoju harcerstwa.

Odznaczenie jest nadawane przez Naczelnika Związki Harcerstwa Polskiego od ponad 20 lat. W gronie wyróżnionych znaleźli się m.in. Jan Paweł II, kard. Franciszek Macharski, Bronisław Komorowski, Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.  W Wielkopolsce wręczono dotychczas 20 lasek skautowych. 

 

Data publikacji 12.09.2016r.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG