LGD „Wielkopolska z Wyobraźnią” na Dożynkach Prezydenckich

Udostępnij

W dniach 10 i 11 września LGD Stowarzyszenie „Wielkopolska z Wyobraźnią” uczestniczyło w Dożynkach Prezydenckich w Spale. Nasze LGD, jako jedno z trzech, reprezentowało Wielkopolskę na zaproszenie Krzysztofa Grabowskiego, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego.

 

 

Podczas imprezy z udziałem pary prezydenckiej, LGD promowało lokalne produkty w szczególności te wytwarzane na terenie działalności LGD tj. gmin: Koźmin Wielkopolski, Borek Wielkopolski, Pogorzela i Rozdrażew.

 

Na stoisku znalazły się: ser smażony przygotowany przez Stowarzyszenie „Łaciata Wieś”, wyroby mleczarskie Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu, wędliny z Zakładu Mięsnego Konarczak, świece przygotowane przez firmę Adpal, miody z lokalnych pasiek. Na dożynkach nie mogło zabraknąć chleba i wyrobów piekarniczych, które pochodziły z „Piekarni Dąbrowa” Jerzego Drygasa oraz Piekarni-Cukierni „Paterek” .

 

Stoisko cieszyło się ogromną popularnością, odwiedzający chętnie degustowali lokalne produkty. Na stoisku można było na żywo przyglądać się powstającym dziełom ze słomy w wykonaniu Państwa Barańczaków z Trzemeszna.

 

W niedzielne popołudnie stoisko odwiedziła para prezydencka, która spróbowała lokalnych przysmaków, doceniając ich jakość. Na ręce prezydenta prezes Sławomir Szyszka przekazał kosz wypełniony lokalnymi specjałami, a pani prezydentowa została uhonorowana koszem kwiatów z bibuły wykonanym specjalnie na tę okazję przez panią Halinę Wałęsę z Nowej Wsi.

 

Data publikacji 15.09.2016r.

Tekst i foto :LGD “Wielkopolska z Wyobraźnią”