ZUS zaprasza na debatę społeczną o systemie emerytalnym

Udostępnij

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza na debatę dotyczącą przeglądu systemu emerytalnego „Bezpieczeństwo Dzięki Odpowiedzialności”. Debata odbędzie się w 20 września 2016 r., o godz. 11.00 w FORUM SYNAGOGA, ul. Raszkowska 21, w Ostrowie Wielkopolskim.

W związku z inauguracją tegorocznego przeglądu systemu emerytalnego „Bezpieczeństwo dzięki odpowiedzialności”, za przeprowadzenie którego, decyzją Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, odpowiada Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w dniu 20 września 2016 r. zorganizowana zostanie debata dotycząca obecnego kształtu systemu emerytalnego i wyzwań przed którymi stoi system.

Celem debaty jest wywołanie jak najszerszego zainteresowania społecznego i tym samym dyskusji publicznej wokół zagadnień systemu emerytalnego. Stąd też do debaty postanowiliśmy zaprosić różne grupy społeczne, środowisko akademickie, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe – informuje Donata Szopińska-Frąszczak – dyrektor Oddziału ZUS w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Podczas pierwszej części debaty omówione zostaną przemiany demograficzne w województwie wielkopolskim i w całym kraju oraz wpływ zmian zachodzących na rynku pracy na system emerytalny, a także ocenie poddana zostanie reforma OFE z 2013 r. Po przerwie przyjrzymy się emeryturom z systemu zreformowanego, podsystemom szczególnym oraz temu jak emeryci postrzegani są przez pracodawców.
Po obu częściach debaty planowana jest dyskusja z publicznością, do udziału w której, serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

Marlena Nowicka
regionalny rzecznik prasowy ZUS
w województwie wielkopolskim