„Kamilka i Inni potrzebują Twojej pomocy” – akcja rejestracji dawców szpiku

Udostępnij

Mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego już 15 i 16 października będą mogli pomóc Kamilce Taladze i Innym pacjentom dotkniętym nowotworem krwi, poprzez pomoc w informowaniu o akcji oraz rejestrację, jako potencjalni Dawcy szpiku i komórek macierzystych! Przyjdź! Zarejestruj się!  

 

Kamilka Talaga ma niespełna 2 lata, a doświadczyła już bardzo dużo. 15 września, po kilku miesiącach badań, rodzice – Emilia i Krzysztof – usłyszeli diagnozę, że ich ukochana córka zachorowała na ostrą białaczkę szpikową. Natychmiast rozpoczęto ciężką chemioterapię, jednak aby żyć Kamilka potrzebuje przeszczepienia od Dawcy niespokrewnionego. Cała rodzina mieszkająca nie tylko w Rozdrażewku, ale też w Krotoszynie i okolicach Pleszewa wpiera dziewczynkę w walce z chorobą. Rodzice są pełni podziwu dla swojej córeczki: „Jest bardzo dzielna. Porusza nas, gdy widzimy jak wychodząc z zabiegu, gdzie przeżywała ogromny ból, potrafi zatrzymać płacz i uśmiechnąć się do lekarzy i pielęgniarek”. Kamilka lubi malować, układać klocki, tańczyć razem z rodzeństwem, a nade wszystko fascynują ją kucyki pony. Największym marzeniem całej rodziny jest to, aby Kamilka pokonała chorobę. A Ty rejestrując się możesz stać się szansą na powrót do zdrowia nie tylko dla Kamilki, ale wszystkich Pacjentów. Zarejestruj się, jako potencjalny Dawca szpiku!

 Wiedząc jak trudno jest znaleźć „genetycznego bliźniaka”, gdyż prawdopodobieństwo wynosi 1: 20 000, a przy rzadkim kodzie genetycznym 1: kilku milionów, rodzina i przyjaciele przy ogromnym wsparciu przedstawicieli władz, Kościoła, służb mundurowych, stowarzyszeń i organizacji oraz osób prywatnych zainicjowali akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych z fundacją DKMS.

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:

Data:         15 października 2016
Godzina:   10:00 – 20:00
Miejsce:    Galeria Krotoszyńska
Adres:       ul. Słodowa 13, Krotoszyn

Data:         16 października 2016
Godzina:   10:00 – 17:00
Miejsce:     Sala Wiejska
Adres:        ul. Rynek 3, Rozdrażew

Nowotwór krwi może dotknąć każdego! Dlatego zachęcam Państwa do wzięcia udziału  w akcji „Kamilka i Inni potrzebują Twojej pomocy”.