Gimnazjalny Klub Wolontariusza na gali w Poznaniu

Udostępnij

6 grudnia odbyła się uroczysta Gala „Wielkopolskie Barwy Wolontariatu 2016” w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. W spotkaniu wziął udział nominowany Klub Wolontariusza z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wielkopolskim, którego opiekunką jest Katarzyna Kucharska oraz delegacja wolontariuszy z Krotoszyna. Wyjazd był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Gminy Koźmin Wielkopolski  oraz Gminy Krotoszyn.

 

 

 

Potężna dawka pomysłów, pozytywnej energii oraz aktywności w różnym wieku. Wolontariat szkolny, pracowniczy, międzynarodowy – można działać na wiele sposobów.

 

Do “Wielkopolskich Barw” zgłoszono 32 nominacje. Od Piły po Ostrów Wlkp., od Zbąszynka po Gniezno – sporo nas było. Podziękowania, wyróżnienia, tytuły. Dla nominowanego przez Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej koźmińskiego Klubu podziękowanie odebrała Katarzyna Kucharska.

 

Laureatką tytułu Wielkopolski Wolontariusz Roku została  Lidia Sobońska – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach – we wolontariackich szeregach zwana „Kobieta – Lawina”. W kuluarach spotkania z innymi koordynatorami – wymiana doświadczeń, refleksji, kontaktów i pomysłów. Na zakończenie koncert chóru nauczycielskiego im. I. Paderewskiego.

 

Burmistrzom Maciejowi Bratborskiemu oraz Franciszkowi Marszałkowi wolontariacie podziękowanie za zrozumienie i wspieranie idei wolontariatu.

 

 

 

Data publikacji 14.12.2016r.

Tekst i foto: Katarzyna Kucharska, Gimnazjum im.Zjednoczonej Europy