21.Konkurs Wiedzy o Ziemi Koźmińskiej w świątecznym klimacie

Udostępnij

15 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 odbyła się 21. edycja Konkursu Wiedzy o Ziemi Koźmińskiej. Z tematem 100-lecia koźmińskiego harcerstwa zmierzyło się 25 uczniów szkół podstawowych. 19 reprezentantów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych odpowiadało na pytania związane z  25-leciem koźmińskiego samorządu. Podczas konkursu harcerze przekazali władzom gminy oraz przedstawicielom szkół Betlejemskie Światło Pokoju.

 

 

Tradycyjnie, w pierwszej części konkursu, uczestnicy musieli odpowiedzieć na kilkanaście pytań testowych, przygotowanych przez komisję konkursową. Uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów ( po pięciu w każdej kategorii) zakwalifikowali się do części ustnej. Wiedzę i przygotowanie uczestników konkursu oceniała komisja konkursowa, złożona z członków Towarzystwa Miłośników Koźmina Wlkp. pod przewodnictwem Marianny Rychlik.

 

Po niełatwej walce, ostatecznie zwycięzcami konkursu zostali:

 

Kategoria szkół podstawowych:
1.    Marianna Bączyk z SP Nr 1
2.    Gabriela Ulka z SP Nr 3
3.    Bartosz Plewiński z SP Nr 1
4.    Weronika Zawodna z SP Nr 1
5.    Jan Ulka z SP Nr 3

 

Kategoria szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych:
1.    Agnieszka Kieliba, Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy
2.    Dominika Jakubek, Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy
3.    Wiktoria Warkocka, Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy,
4.    Julita Grześkowiak, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych,
5.    Radosław Trawiński, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

 

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski.

W przerwie pomiędzy częścią pisemną i ustną koźmińscy harcerze zaprosili uczestników konkursu na pogadankę o idei skautingu w świecie i degustację potraw z różnych stron świata. Miłym akcentem było przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju: Burmistrzowi Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, szkołom, Towarzystwu Miłośników Koźmina Wielkopolskiego i zaproszonym gościom.

 

Spotkanie zakończyła piękna polska kolęda w wykonaniu chóru szkolnego koźmińskiej Jedynki. Dyrektor Bożena Kulka złożyła wszystkim życzenia spokojnych, spędzonych w gronie rodzinnym Świąt Bożego Narodzenia.

 

Data publikacji 19.12.2016r.

 

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG