Wybierz najpopularniejszego SPORTOWCa Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski ROKU 2016

Udostępnij

Wybierz z nami Najpopularniejszego Sportowca Miasta i Gminy 2016 roku. Poniżej prezentujemy kandydatów do tytułu, zgłoszonych przez szkoły i kluby sportowe. Zagłosuj na swojego faworyta w sondzie internetowej.  Ważny głos można oddać z danego adresu email jeden raz. Głosowanie potrwa do czwartku 12 stycznia 2017 r. do godz.12.00.

 

KACPER ALEKSANDROWICZ – trenuje w Koźmińskim Kubie Do Shotokan – zwycięzca wielu zawodów karate na szczeblu krajowym i wojewódzkim. Zawodnik drużyny piłki ręcznej SP nr 3 w Koźminie – pierwsze miejsce w gminnej lidze piłki ręcznej i pierwsze miejsce w Mistrzostwach Powiatu.

 

 

 

 

 

 

SYLWIA PARYSEK – uczennica trzeciej klasy technikum ZSP w Koźminie. Czołowa bramkarka Wielkopolski, mocny punkt drużyny MUKS Koźmin. Przyczyniająca się do sukcesów drużyny klubowej i szkolnej.

 

 

 

 

 

 

MONIKA TWARDOWSKA – uczennica technikum ZSP Koźmin. Kapitan drużyny MUKS Koźmin Wlkp. i drużyny szkolnej. Vice król strzelców Ligi Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej – 83 bramki.

 

 

 

 

 

 

MIKOŁAJ DREWNIAK – uczeń ZS Borzęciczki, od najmłodszych lat czynnie uczestniczy w życiu sportowym szkoły, reprezentując ją na wielu imprezach na terenie gminy i po za nią. Jest chłopcem o wszechstronnych zdolnościach, niezwykle dobrze rozwinięty motoryczni. Od lat uczęszcza na zajęcia sportowe Szkółki Piłkarskiej GOS rozwijając swoje zainteresowania.

 

 

 

 

 

 

PAULINA STEMPNIAK – ma 12 lat i jest pasjonatką biegania zarówno na krótkie jak i długe dystanse. Jest uczennicą szóstej klasy SP nr 3 w Koźminie Wlkp. i godnie reprezentuje ją na zawodach lekkoatletycznych. W roku 2016 wielokrotnie stawała na podium. Jej ogromnym sukcesem jest zakwalifikowanie się do Finału Mistrzostw Polski Czwartków Lekkoatletycznych w biegu na 600 m w Łodzi, oraz Finał Mistrzostw Wojewódzkich w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Żerkowie. Ponadto wielokrotnie stawała na podium w biegach ulicznych na dystansach od 600m do 1500m

 

 

 

 

 

 

KRYSTIAN PATALAS – wielokrotny medalista Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski. Zawsze godnie reprezentujący barwy klubowe jak i narodowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BARTŁOMIEJ NOWAK – uczeń trzeciej klasy SP nr 3 w Koźminie. Od trzech lat należy do Koźmińskiego Klubu Karate „Do Shotokan”.

 

 

 

 

 

 

 

REMIGIUSZ SZYMURA – od czterech lat zawodnik Koźmińskiego Klubu Karate „Do Shotokan”. Odnosi sukcesy podczas zawodów na skalę ogólnopolską i województwa wielkopolskiego.

 

 

 

 

 

 

KATARZYNA WAŁĘSA – w 2016 roku uczestniczyła w 19 biegach, były to m.in. biegi uliczne na terenie gminy, powiatu i województwa. Do powyższych startów zalicza się też biegi charytatywno- rekreacyjne. Na podium stanęła 14 razy, natomiast jako pierwsza przebiegła 12 razy. Trzeba dodać, że Kasia aktywnie uczęszcza na zajęcia lekkoatletyczne KIDS ATHLETICS Jarocin. Kocha biegać, czego dowodem są jej osiągnięcia w powyższych biegach. W poprzednim roku była nominowana podczas III Gali Sportu jako Najpopularniejszy Sportowiec Roku, gdzie zajęła II miejsce oraz jako Sportowe Odkrycie Roku zajęła III miejsce.

 

 

 

 

 

JOANNA MŁYNARSKA – jest utalentowanym sportowcem i reprezentuje Szkołę Podstawową Nr 1 w Koźminie Wlkp. z zawodach z piłki ręcznej i unihokeja.

 

 

 

 

 

 

 

MICHAŁ WŁODARCZYK – Biegacz Amator, Startuje w Krajowych Biegachgdzie może pchwalić się wysokimi miejscami rywalizując z Profesjonalnymi Biegaczami. Przebiegł już 5 Maratonów w tym 2016 roku był Pacemarkerem prowadzącym grupę na 3:30, a także na BMW Półmaraton Warszawa prowadził grupę na 1:40. W 40 Biegu Maćka wybiegał 7 miejsce Open na 10 km i 1 miejsce MMGK. Jest najszybszym Koźminiakiem na 10 km, 21 km i w Maratonie.

 

 

 

 

 

 

NATALIA WOSIEK – zawodniczka MUKS Białe Tygrysy Jarocin – taekwondo olimpijskie, rocznik 2002, kategoria wiekowa: junior młodszy (kadet), stopień mistrzowski – 1 DAN, medalistka jednej z edycji Pucharu Polski, 5 zawodniczka Mistrzostw Polski.

 

 

 

 

 

 

 

 

KATARZYNA PÓŁROLNICZAK – zawodniczka MUKS Białe Tygrysy Jarocin – taekwondo olimpijskie, rocznik 2002, kategoria wiekowa: junior młodszy (kadet), stopień mistrzowski – 1 DAN, złota i brązowa medalistka Mistrzostw Polski, medalistka jednej z edycji Pucharu Polski, uczestniczka Pucharu Świata.

 

 

 

 

 

 

 

ALICJA KOWAŃDY – zawodniczka MUKS Białe Tygrysy Jarocin – taekwondo olimpijskie, rocznik 2002, kategoria wiekowa: junior młodszy (kadet), stopień mistrzowski – 1 DAN, członkini Kadry Narodowej Kadetów, uczestniczka Mistrzostw Europy Kadetów, medalistka Pucharów Świata Mistrzostw Polski oraz Pucharów Polski.

 

 

 

 

 

 

 

JAKUB SZYMKOWIAK –zawodnik występujący na pozycji środkowego pomocnika czołowej, czwartoligowej drużyny KKS  Biały Orzeł Koźmin. Na boisku wyróżnia Go dobre wyszkolenie techniczne, przegląd pola, waleczność i szybkość. Zdobywa dużo cennych bramek i przy wielu asystuje. Posiadane umiejętności spowodowały, że stał się liderem drużyny.

 

 

 

 

 

 

ANNA GRZYB – Uczennica Koźmińskiego Gimnazjum. Piłkarka Ręczna lewe rozegranie, podstawowa zawodniczka drużyny juniorek MUKS Koźmin Wielkopolski.W sezonie 2015/2016 zdobyła Mistrzostwo Ligi Wielkopolskiej  Juniorek w piłce ręcznej dziewcząt oraz w 2016 roku – I miejsce w turnieju w Pępowie w Piłce Ręcznej. W lipcu 2016 roku powołana na konsultacje centralne  OSPR Rudka koło Białegostoku. Reprezentantka Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp. w Pchnięciu Kulą w mistrzostwach powiatu – V miejsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

CZESŁAW SERASZEK – kolarz amator, miłośnik turystyki rowerowej, reprezentuje Amatorską Grupę Kolarską w Koźminie Wielkopolskim działającą przy Integracyjnym Klubie Sportowym “Sparatakus” startując w Pucharze Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych. Popularyzator kolarstwa i turystyki rowerowej. Aktywnie uczestniczy w różnych imprezach i rajdach rowerowych. Współorganizator i uczestnik Koźmińskiego Minimaratonu Rowerowego.

 

 

 

 

 

 

ARKADIUSZ ZMYŚLONY  – kolarz amator, biegacz, reprezentuje Amatorską Grupę Kolarską w Koźminie Wielkopolskim działającą przy Integracyjnym Klubie Sportowym “Sparatakus” startując w Pucharze Polski w Szosowych MaratonachRowerowych 2016. Popularyzator kolarstwa i turystyki rowerowej. Główny pomysłodawca, organizator a także uczestnik Koźmińskiego Minimaratonu Rowerowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

GŁOSUJ

Data publikacji 29.12.2016

Tekst: Gminny Ośrodek Sportu