Nowy komendant komisariatu w Koźminie Wielkopolskim

Udostępnij

Z nowym rokiem obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Koźminie Wielkopolskim objął aspirant sztabowy Ryszard Mierzejewski. Nowy komendant uczestniczył, 28 grudnia, w ostatnich w starym roku obradach komisji Rady Miejskiej w Koźminie Wielkopolski.

 

 

 

 

 

Po powitaniu przez przewodniczącego komisji Adama Grzelaka, Ryszard Mierzejewski w kilku zdaniach przedstawił swój dorobek zawodowy. Nowy komendant ma 50 lat, wyższe wykształcenie. Z policją związany od 17 lat. W tym okresie pracował m.in. w wydziale kryminalnym, a przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję szefa posterunku w Zdunach. Żonaty, 2 dzieci.

 

 

     

 

 

Nowy komendant, który na razie – od połowy grudnia – zapoznaje się ze specyfiką pracy w naszej gminie, zadeklarował, że nie zamierza wprowadzać rewolucyjnych zmian. Zachęcił radnych do współpracy i zgłaszania pomysłów i uwag na usprawnienie pracy  koźmińskiej policji. W  krótkiej dyskusji radni poprosili komendanta o przedstawienie informacji nt. aktualnej sytuacji kadrowej i wyposażenia w sprzęt  koźmińskiego komisariatu, a także problemu dopalaczy w gminie Koźmin Wlkp. Kolejna komisja poświęcona problemowi bezpieczeństwa w gminie Koźmin odbędzie się w późniejszym terminie.

 

 

Data publikacji 2.01.2017r.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG