Grupa “Koźmin biega”

Udostępnij

Grupa” Koźmin Biega”  skupiająca miłośników biegania, oprócz systematycznych treningów i  uczestnictwa w zawodach biegowych angażuje się także w organizację imprez sportowych oraz akcji charytatywnych zarówno na terenie naszej gminy oraz poza nią.

 

Rok 2017

Koźmina biega aktywny podczas wakacji

Grupa Koźmin Biega aktywnie spędziła wakacje startując  na imprezach biegowych w całym kraju.

17 czerwca w 5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wystartowała 4-osobowa drużyna w składzie: Marcin Borowczyk, Karol Jankowiak, Grzegorz Witczak, Marcin Wojtkowiak. Warto wspomnieć, że jest to jeden z najliczniejszych półmaratonów w Polce, gdzie limit wynosi 11000 uczestników, a bieg – jak sama nazwa mówi – odbywa się w nocy ( start o godzinie 22:00 ).

18 czerwca w biegu Ósemka z kawałkiem w Skorzęcinie wystartowali: Karol Kowalczyk, Jakub Stróżyk i Michał Włodarczyk, który zajął 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej M:20. Trasa miała charakter crossowy i była bardzo malownicza.

24 czerwca w ultramaratonie górskim 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc w Karpaczu grupę reprezentował Marek Pieniężny. Koźmiński biegacz reprezentował także  grupę na Dolnośląskim  Festiwalu  Biegów Górskich w Lądku Zdrój na dystansie Półmaraton.

25 czerwca w XXVII Ogólnopolski Bieg Minimaraton Romana w Chrzanie – grupę reprezentowali Maciej Namysł Jakub Stróżyk.

29 lipca odbyła się 5. edycja biegu „Pogoń za wilkiem”. To bieg przełajowy na dystansie 10 km przez malownicze ścieżki Wielkopolskiego Parku Narodowego. Grupę Koźmin biega reprezentowali Marcin Wojtkowiak i Bartlomiej Kocik. W dziecięcej edycji Biegu wilczków wystartowali Helena i Piotr Wojtkowiak oraz Maciej Kocik.

6 sierpnia w składzie: Basia Galewska, Marcin Borowczyk, Michał Garsztka, Karol Kowalczyk, Maciej Namysł i Jacek Zawodny grupa wzięła udział w Święcie Parówki w Jaraczewie.  Był to festyn rodzinny podczas, którego odbył się bieg charytatywny.

15 sierpnia biegacze w składzie: Tomasz Piejko, Monika Piejko, Jakub Stróżyk , Michał Garsztka, Basia Galewska, Karol Kowalczyk uczestniczyli w treningu biegowym zorganizowanym przez zaprzyjaźnioną grupę Biegacze Jarocin po nowej obwodnicy Jarocina. Po oficjalnym przywitaniu biegacze, ale i też niepełnosprawni wózkowicze,  pokonali dystans blisko 10 km.

15 sierpnia w XXVI Biegu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego barwy grupy reprezentowali: Marcin Kowański, Sławomir Jarosz startując w biegu głównym na dystansie 15 km oraz Stanisław Michalak biorąc udział tzw. małym biegu.

W dniach 18-20 sierpnia w miejscowości Police Jakub Stróżyk uczestniczył w imprezie biegowej pod nazwą “Dziki Weekend”, gdzie podczas 3 dni startował w 3 biegach: nocnym, dziennym i ekstremalnym, którego trasa prowadziła przez bagna oraz inne przeszkody naturalne oraz sztuczne. Uczestnicy musieli się  wykazać nie tylko bieganiem, ale także czołganie skakaniem i wspinaczką.

20 sierpnia odbył się Toyota Półmaraton Wałbrzych, w którym Koźmin Biega reprezentowali: Marcin Wojtkowiak, Grzegorz Witczak, Paweł Pestka, Marek Jaworowicz. Był to kolejny półmaraton zaliczanych do serii Korony Półmaratonów Polskich.

Również 20 sierpnia odbył się w Żerkowie III Bieg Uliczny Górka Żerkowska na dystansie 10 km , w której startował Sławomir Jarosz.

27 sierpnia odbył się IX Bieg Borków w Jeziorkach k/Osiecznej, podczas którego na dystansie półmaratonu grupę reprezentowała Jakub Stróżyk.

3 września: Marcin Wojtkowiak, Grzegorz Witczak, Marek Jaworowicz, Paweł Pestka, Karol Jankowiak, Marcin Borowczyk wystartowali w 27. Międzynarodowym Półmaratonie Philips w Pile, podczas którego były rozgrywane Mistrzostwa Polski. Dwaj reprezentacji grupy Koźmin Biega Marcin Wojtkowiak i Grzegorz Witczak zdobyli 2 rok z rzędu Koronę Półmaratonów Polskich( ukończenie 5 biegów półmaratońskich w jednym sezonie biegowym).

Obecnie grupa Koźmin Biega przygotowuje się do startu na „ojczystej ziemi” podczas 41. Biegu Maćka.

                       

 

Grupa Koźmin biega na XXI Półmaratonie Słowaka  w Grodzisku Wielkopolskim

11 czerwca grupa Koźmin Biega, w mocnym, 8 -osobowym składzie pojawiła się na starcie XXI półmaratonu Słowaka w Grodzisku Wielkopolskim. Jest to już kolejny z biegów należących do tzw. Korony Półmaratonów Polskich, w którym startują biegacze z Koźmina. W ponad 30-stopniowym upale trudno było poprawić swoje rekordy życiowe, ale kolejne pokonane kilometry sprawiły dużo radości, a także pozwoliły zdobyć kolejne doświadczenia biegowe. Warto wspomnieć, że bieg w Grodzisku jest jednym z najlepiej zorganizowanych półmaratonów. Organizator zapewnił wszystkim uczestnikom bogate pakiety startowe, składające się z okolicznościowej koszulki oraz  ręcznika, posiłki i napoje regeneracyjne. Na trasie ustawił punkty z wodą oraz kurtyny wodne. Całość uzupełniali wspaniali kibice wspierający ponad 3 tysiące biegaczy.
Grupa Koźmin biega wystartowała w składzie:
Karol  Jankowiak
Marek Jaworowicz
Iwona Jędrkowiak-Szałata
Maciej Namysł – najszybszy czas z grupy  1:34:58
Paweł Pestka
Jakub Stróżyk
Grzegorz Witczak
Marcin Wojtkowiak

       

 

Koźmin biega na Wings for Life World Run

6 tysięcy biegaczy –  wśród nich członkowie grupy Koźmin Biega – wystartowało w ogólnoświatowym biegu Wings for Life World Run 2017 z poznańskiej Malty.  

Wings for Life World Run  jest  specyficznym biegiem w którym to meta ściga biegaczy. Po pewnym czasie od startu biegaczy, rusza za nimi specjalny samochód – meta, którym w tym roku  kierował Adam Małysz. Każdy uczestnik, którego dogoni “meta” kończy wyścig.  Zwycięża biegacz, którego jako ostatniego dosięgnie “meta” i przebiegnie najdłuższy dystans.

Warto podkreślić, że pieniądze  z opłat wpisowych są w całości przeznaczane na badania nad urazami rdzenia kręgowego. Na to naukowe osiągnięcie czeka cały świat, dzięki niemu tysiące sparaliżowanych osób mogłoby wrócić do pełnej sprawności.Suma zebranych pieniędzy to  6,8 mln euro. 

Wspólnie członkowie grupy Koźmin biega  pokonali 131km z czego poszczególni biegacze:

Marcin Wojtkowiak 30km,
Monika Piejko 26km,
Tomasz Piejko 21km,
 Paweł Pestka 20km,
Marek Jaworowicz 20km ,
Justyna Rogowicz 14 km .

 

     

 

 

Rok 2016 obfitował w wiele sukcesów indywidualnych i grupowych,  poprawiania swoich rekordów życiowych, walczenia ze swoimi słabościami, propagowania biegania wśród mieszkańców naszego miasta i gminy.

Reprezentanci Koźmin Biega odnosili sukcesy na biegach długodystansowych m.in.:  Grzegorz Witczak zdobył Koronę Półmaratonów (czyli ukończenie 5 półmaratonów podczas jednego sezonu biegowego),  Marcin Wojtkowiak także zdobył Koronę Półmaratonów oraz  Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonach (7 Półmaratonów: Ostrów Wlkp., Poznań, Grodzisk Wlkp., Piła, Gniezno, Szamotuły oraz Kościan). Maciej Namysł zaliczył udany debiut na dystansie maratońskim. Dobre wyniki osiągał Michał Włodarczyk  zajmując w swojej kategorii M20  4 miejsce na RockRun Półmaraton Jarocin i 3 miejsce na  biegu Szpot Swarzędz . Warto też podkreślić, że był zapraszany przez organizatorów takich biegów jak Poznań Maraton i Półmaraton Praski w roli Pacemakera. Wśród kobiet sukcesy odnosiły Monika Piejko i Ewa Kuzia, które w swoich kategoriach wiekowych zajmowały miejsca na podium. Marek Pieniężny na co dzień zmagający się z chorobą i niepełnosprawnością 4 krotnie stawał na podium w biegach na 5 i 10 kilometrów.
Warto także podkreślić sukcesy nastoletnich reprezentantów Katarzyny Wałęsy oraz Pauliny Stępniak, które podczas biegów szkolnych startując wielokrotnie z rocznikami starszymi zajmowały miejsca na podium. Katarzyna stawała 12 razy na najwyższym stopniu podium i raz na 3 stopniu, Paulina 11 razy była pierwsza, 4 razy druga i raz trzecia. Dodatkowo miała pierwsze miejsce w Mistrzostwach powiatu w biegu przełajowym i drugie w Mistrzostwach okręgu, co umożliwiło jej start  w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Województwa.
Dużym sukcesem była także współorganizacja imprez biegowych na naszym terenie, między innymi: 

Biegu „Dycha za Dychę” podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,

I Biegu Piotra i Pawła podczas VII Koźmińskich Dni Sportu,

40 Biegu Maćka, na który dzięki zaangażowaniu min. Karola Jankowiaka powrócił dystans 10 kilometrów jako bieg główny. 

   
Kalendarium 2016 roku

Styczeń:
– Bieg Trzech Króli we Wrześni
– Grupa Koźmin Biega współorganizowała wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną oraz  Związkiem Harcerstwa Polskiego Hufiec Koźmin  bieg „Dycha za Dychę” czyli imprez towarzyszącą kolejnemu finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bieg treningowy w którym na całej trasie asystował wóz strażacki a asysta harcerska zapewniła poczęstunek i ciepły napój po ukończeniu biegu. W imprezie brało udział blisko 40 osób. Byli to członkowie grupy Koźmin Biega a także przyjezdni biegacze z Jarocina, Jaraczewa i Goliny. Każdy z biegaczy przekazał minimum 10zł co zaowocowało zebraniem około 400 złotych i przekazaniem na WOŚP
– Podczas Gali Sportu organizowanej przez Gminny Ośrodek Sportu  grupa Koźmin Biega została Najpopularniejszą Drużyną Roku, zaś nas reprezentant Marcin Wojtkowiak został Najpopularniejszym Sportowcem Roku. Tuż za nim drugie miejsce w tej samej kategorii zajęła również biegająca w naszej grupie Kasia Wałęsa. W kategorii Sportowe Odkrycie Roku doceniona została także Kasia Wałęsa oraz Paulina Stempniak zajmując ex aequo III miejsce.
Nominacje w kategorii sportowiec roku otrzymał także Marek Pieniężny, który na co dzień zmaga się z poważanym schorzeniem  ZZSK.

Luty:
XXXII Ogólnopolski Otwarty Bieg Zimowy w Jarocinie

Marzec:
I Bieg Króla Kazimierza w Choczu
Wrocławska Dycha
Wrocław w biegu “Dziesiątka WROACTIV”.
Maniacka Dziesiątka w Poznaniu

Kwiecień:
III Ostrowski Ice-Mat Półmaraton
III Nasza Dycha w Gostyniu
III BMW Półmaraton Praski.
9 PKO Półmaraton  Poznań
Koźmin Biega uczestniczył w XVI Akcji Poboru Krwi organizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy UMiG w Koźminie Wielkopolskim

Maj:
I PĘTLA JARACZEWSKA
Wings for Life World Run Poznań
XXXVII BIEG KROTOSA w Krotoszynie połączony z akcją BIEGNIEMY DLA MADZI.. Dobre czasy i super atmosfera udzieliła się każdemu. Co najważniejsze daliśmy wsparcie Madzi, która choruje na rdzeniowe zaniki mięśni, przekazaliśmy środki finansowe zebrane przez naszą grupę.
Na słowa uznania zasługuje Monika Piejko, która zajęła III miejsce w kategorii  kobiet w powiecie krotoszyńskim.
W biegach szkolnych biegła Kasia Wałęsa II miejsce oraz Paulina Stempniak III miejsce.

Czerwiec:
I BIEG PIOTRA I PAWŁA podczas VII dni sportu organizowanych przez Gminy Ośrodek Sportu grupa współorganizowała kolejny bieg na dystansach ok. 2 i 10 kilometrów, w którym udział wzięło blisko 100. Był to bieg o charakterze treningowym, jedna z imprez towarzyszących rocznicy 100-lecia ZHP na Ziemi Koźmińskiej. Duże podziękowania należą się tutaj sieci Piotr i Paweł, a  zwłaszcza Panu Tomaszowi Paterkowi  za wsparcie finansowe oraz Bankowi Spółdzielczemu z Jarocina.
II Bieg w Tarchałach
4 PKO Nocny półmaraton Wrocław

Lipiec:
III Bieg O Zdunowskiego Kafla.

Sierpień:
Bieg „Marcel też będzie biegał” kolejny bieg o charakterze charytatywnym,  zorganizowany przez zaprzyjaźnioną grupę Jaraczewo Biega, w którym uczestniczyliśmy w blisko 20 osobowym składzie.
XXV Bieg im. Marszałka J. Piłsudskiego w Kobylinie
I Bieg po Zdrowie w Kuklinowie

Wrzesień:
I Bieg Kupiec „Zdrowa Radość Życia” w Koninie
26. Półmaratonu PHILIPS Piła,
 II edycji RockRun Jarocin
39. Bieg  Lechitów Gniezno
XI Biegi Uliczne MALANOWSKA JESIEŃ
“Cała Polska biega – Rawicz też”

Październik:
4  BIEG MAĆKA kolejna jubileuszowa edycja najważniejszej imprezy biegowej w naszym mieście. Przedstawiciele Koźmin Biega Monika Piejko i Karol Jankowiak zostali zaproszenia przez  Dyrektora GOS-u do komitetu organizacyjnego, który miał realny wkład w organizacje największej sportowej imprezy masowej w gminie.  250 osób startujących w biegu głównym na dwóch dystansach 5 i 10 kilometrów było nowym rekordem frekwencji, a w sumie we wszystkich biegach w kategoriach wiekowych wystartowało blisko 1000 zawodników.
Podczas 40 Biegu Maćka reprezentanci grupy Koźmin Biega zajęli odpowiednio w klasyfikacji mieszkańców miasta i gminy Koźmin Wlkp. dystansie 5 km:
1.    Mateusz Lis
2.    Tomasz Miedziński
3.    Marek Pieniężny
Na dystansie 10 km w klasyfikacji mieszkańców miasta i gminy Koźmin  Wlkp. w kategorii kobiet  
1.    Monika Piejko
2. Barbara Galewska
3.Iwona Jędrkowiak-Szałata
oraz w kategorii mężczyzn:
1.    Michał Włodarczyk
2.    Grzegorz Witczak
3. Arkadiusz Zmyślony.
 
17. PKO Poznań Maraton w Poznaniu udany debiut zaliczył Maciej Namysł.
54. Bieg Republiki Ostrowskiej
Samsung Szamotuły Półmaraton

Listopad:
XII MI

Koźmin biega na Wings for Life World Run.
6 tysięcy biegaczy a wśród nich członkowie grupy Koźmin Biega wystartowało w ogólnoświatowym biegu Wings for Life World Run 2017 z poznańskiej Malty.
Bieg Wings for Life World Run jest specyficznym biegiem w którym to meta ściga biegaczy. Po pewnym czasie od startu biegaczy, rusza za nimi specjalny samochód „meta” kierowany w tym roku przez Adama Małysza. Każdy uczestnik, którego „dogoni meta” kończy wyścig. Zwycięża biegacz, którego jako ostatniego dosięgnie meta i przebiegnie najdłuższy dystans.
Warto podkreślić, że pieniądze z opłat wpisowych są w całości przeznaczane na badania nad urazami rdzenia kręgowego. Na to naukowe osiągnięcie czeka cały świat, dzięki niemu tysiące sparaliżowanych osób mogłyby wrócić do pełnej sprawności.
Warto podkreślić, że sumę zebranych pieniędzy to 6,8 mln euro,

Wspólnie członkowie grupy Koźmin biega pokonali 131km z czego poszczególni biegacze:
Marcin Wojtkowiak 30km,
Monika Piejko 26km,
Tomasz Piejko 21km,
Paweł Pestka 20km,
Marek Jaworowicz 20km ,
Justyna Rogowicz 14 km .

DZYNARODOWY KOŚCIAŃSKI PÓŁMARATON
I Poznański Bieg Niepodległości
Akcja “I Twój miś może zostać ratownikiem” członkowie grupy uczestniczyli wspólnie z Jumping Frog Koźmin Wielkopolski – FoxFit w zbiórce maskotek prowadzonej przez Ochotniczą Staż Pożarną z Koźmina Wlkp. Udało się zebrać 128 maskotek i przekazać na ręce Prezesa OSP Druha Piotra Marszałka. W ramach podziękowania strażacy zaprezentowali swój sprzęt ratowniczo-gaśniczy i pozwolili zająć miejsce w wozie strażackim, co było nie lada gratką zwłaszcza dla dzieci uczestniczących w przekazaniu maskotek.

Grudzień
Trzebnicki Bieg Sylwestrowy
W dniu 17 XII grupa spotkała się na spotkaniu opłatkowym, na którym podsumowała mijający rok 2016 i dyskutowała nad planami na rok następny.

Grupa Koźmin Biega dziękuję za dobrą współpracę Dyrektorowi i pracownikom Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie Wielkopolskim, Prezesowi Banku Spółdzielczego z Jarocina, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Hufcowi ZHP z Koźmina Wielkopolskiego a także wielu innym osobom współpracującym i wspierającym grupę.