Koźmiński sztab WOŚP zebrał ponad 32 tysiące złotych

Udostępnij

32 143, 52 zł – tyle udało się zebrać podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koźminie Wielkopolskim. To o 12 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku. Jubileuszowa orkiestra w naszym mieście zagrała wyjątkowo głośno, gdyż w organizację finału włączyły się różne grupy i środowiska m.in. harcerze, strażacy, szkoły, sportowcy, ośrodek kultury, zespoły i inni wolontariusze WOŚP.

 

 

 

 

 

Głównym organizatorem 25.Finału WOŚP był Hufiec ZHP w Koźminie Wielkopolskim im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907. Od wczesnych godzin porannych na ulicach Koźmina, Rozdrażewa i okolicznych miejscowości kwestowało 100 wolontariuszy, głównie harcerzy i strażaków z OSP Koźmin Wielkopolski. Rekordową kwotę  973,70 zł udało się zgromadzić w puszcze jednemu z koźmińskich wolontariuszy.

 

Strażacy z OSP Koźmin Wielkopolski przygotowali na Starym Rynku pokaz pozorowanego pożaru mieszkania w kamienicy na pierwszym piętrze i akcję ewakuacyjną osób poszkodowanych. W remizie przy ul. Floriańskiej zorganizowano Dzień Otwartej Strażnicy. Odwiedzający mogli zapoznać się z wyposażeniem samochodów oraz pogłębić swoją wiedzę na temat pierwszej pomocy, a także oczywiście wesprzeć orkiestrę serc.

 

Mimo zimowej aury grupa „Koźmin biega” przeprowadziła trening biegowy „Dycha za dychę” na dystansie 10 km i zasiliła konto orkiestry kwotą 515 zł. Znalazło się także wielu chętnych na trening jumping WOŚP, z którego udało się pozyskać 420 zł.

 

Wiele  dobrego działo się w kinie „Mieszko”. Na scenie prezentowali się lokalni wykonawcy, w holu można sobie było zrobić zdjęcie w WOSP – budce. Ulicami miasta jeździł fiat 126 p, czyli specjalna „serduszkowa” taksówka.

 

Fantastycznie wypadła licytacja gadżetów Wielkiej Orkiestry i przedmiotów przekazanych na licytację. W sumie z licytacji na konto orkiestry wpłynęło 8.090,00 zł. Za rekordową kwotę ponad 600 zł zlicytowano kubek termiczny Wielkiej Orkiestry. W cenie były także inne gadżety WOSP: zegar, apteczki i koszulki. Za 500 zł zakupiono Kryształowe Serce, odznakę przyznawaną za wybitne zasługi dla rozwoju krwiodawstwa, którą ofiarował Wiesław Głuszek, a za 400 zł srebrny znaczek pins z herbem Koźmina Wielkopolskiego, przekazany dla orkiestry przez Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski.

Na kilka dni przed niedzielnym finałem, koźmiński sztab WOŚP wraz z harcerzami i  i Ochotniczą Strażą Pożarną w Koźminie przygotował dla dzieci z klas I-III w SP Nr 1 i Sp Nr 3  zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

 

 

Data publikacji 16.01.2016r.

Informacje zebrała: Agnieszka Flejsierowicz, UMIG

Foto: Szymon Sikora, Katarzyna Urbaniak