Najlepsi sportowcy 2016 r. nagrodzeni

Udostępnij

IV Koźmińska Gala Sportu za nami. Decyzją kapituły Katarzyna Półrolniczak z klubu  MUKS „Białe Tygrysy” Jarocin została Sportowcem Roku 2016 Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski. Tytuł Trenera Roku otrzymał Adam Kuzia, a Drużyną Roku zostały Juniorki Piłki Ręcznej MUKS. Miniony rok obfitował w wiele emocjonujących wydarzeń sportowych w naszej gminie, a sportowcy reprezentujący gminę Koźmin Wielkopolski odnieśli liczne sukcesy. 

17 stycznia w hotelu „Pod Szyszkami” odbyła się IV Koźmińska Gala Sportu. To impreza, której celem jest podsumowanie aktywności sportowej minionego roku i wyróżnienie najlepszych sportowców. Gala zgromadziła ponad 150 osób. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: sportowcy, radni, sołtysi, dyrektorzy placówek i nauczyciele wychowania fizycznego. Tradycyjnie imprezę prowadził Robert Idkowiak.

 

Zebranych gości powitał gospodarz gali – Sławomir Gruchała, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie Wlkp. ,który pokrótce podsumował sportowy rok 2016.

Nie brakowało wielu emocjonujących wydarzeń sportowych w naszej gminie. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy Gminny Dzień Dziecka, który był zwieńczeniem koźmińskich igrzysk młodzieży szkolnej. Warto wspomnieć o 40 jubileuszowej edycji Biegu Maćka, który został przeprowadzony w zupełnie nowej formule. W minionym roku gościliśmy uczestników Mistrzostw Polski w piłce nożnej do lat 15 oraz Finału Wojewódzkiego „piłkarskiej kadry czeka” dziewcząt. Organizacja tych imprez okazała się dużym sukcesem organizacyjnym.  – mówił Sławomir Gruchała.

Dyrektor wspomniał o dynamicznym rozwoju szkółki piłkarskiej GOS, która w bieżącym roku będzie obchodzić  5- lecie działalności. Piłkarskie umiejętności w dziesięciu grupach doskonali już 180 dziewcząt i chłopców.

Burmistrz Maciej Bratborski pogratulował wszystkim sportowcom nominacji i osiągnięć w 2016r. , a animatorom życia sportowego podziękował za wkład pracy w rozwój różnych dysycyplin sportowych w naszej gminie.

 

Dyrektor GOS Sławomir Gruchała wręczył okolicznościowe medale nadane przez Radę Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS z okazji 70-lecia LZS osobom, które okazały przychylność i pomoc przy organizacji imprez sportowych o zasięgu krajowym i wojewódzkim. Medale otrzymali: Maciej Bratborski, Jarosław Ratajczak, Andrzej Serek, Justyn Zaradniak, Janusz Baszczyński, Arkadiusz Zmyślony i Andrzej Joachimiak.

 

Wręczono także podziękowania koźmińskim nauczycielom wychowania fizycznego i trenerom, którzy uczestniczyli w zawodach sportowych o Puchar Marszałka Woejwództwa Wielkopolskiego: Mateuszowi Baszczyńskiemu, Adamowi Kuzi, Hannie Frankowskiej, Ryszardowi Kamińskiemu, Tomaszowi Kąkolewskiemu, Markowi Kukfiszowi, Dariuszowi Maciejewskiemu, ,Lidii Teodorczyk, Michałowi Wawrzyniakowi, Adamowi Włodaczykowi i Leszkowi Zmyślonemu.

Podczas IV Gali Sportu podsumowaliśmy współzawodnictwo sportowe mieszkańców miasta i gminy Koźmin Wlkp. w 2016r. Całoroczną rywalizację wygrali mieszkańcy Mokronosa, II miejsce – Koźmin Wielkopolski, osiedle nr 3, III miejsce – Pogorzałki Wielkie.

 

Najwięcej emocji wzbudziły nagrody dla sportowców wyróżniających się w 2016r. W  tym roku kapituła przyznała po jednym tytule w każdej kategorii i w niektórych kategoriach wyróżnienia. Najpopularniejszego sportowca wybrali internauci w głosowaniu internetowym, w którym oddano 1707 głosów.

 

Oto wyniki:

KATEGORIA SPORTOWIEC ROKU  – KATARZYNA PÓŁROLNICZAK

WYRÓŻNIENIA: Monika Twardowska, Paulina Stempniak, Krystian Patalas,
Remigiusz Szymura, Katarzyna Wałęsa, Michał Włodarczyk, Alicja Kowańdy,

TRENER ROKU – ADAM KUZIA

SPORTOWE ODKRYCIE ROKU Kacper Aleksandrowicz
WYRÓŻNIENIE: Gabriela Golińska

DRUŻYNA ROKU – Drużyna Juniorek Piłki Ręcznej MUKS Koźmin Wlkp.
WYRÓŻNIENIA: Koźmiński Klub Karate Do Shotokan,
Koźmin Biega, Juniorzy Szkółka Piłkarska GOS,

NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC ROKU:
1.    Katarzyna Wałęsa
2.    Paulina Stempniak
3.    Michał Włodarczyk

 

Oprawę muzyczna IV Koźmińskiej Gali Sportu zapewniło Studio Piosenki “Piano Song” z Kalisza oraz zespół muzyczny z Gimnazjum im.Zjednoczonej Europy.

 

 {phocagallery view=category|categoryid=23|limitstart=0|limitcount=15}   

 

Data publikacji 18.01.2017 r.

Tekst i foto; Agnieszka Flejsierowicz, UMIG