Jubileusz 60-lecia SP nr 3 im.K.Makuszyńskiego w Koźminie Wielkopolskim

Udostępnij

2 czerwca odbyła się uroczystość 60- lecia Szkoły Podstawowej nr 3, na którą zaproszono  wielu gości, wśród nich: władze samorządowe, byłych pracowników placówki oraz osoby, które wspierają szkołę. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej, którą odprawiono w koźmińskim Klasztorze. Następnie zaproszeni goście, uczniowie i pracownicy przemaszerowali pod płaskorzeźbę patrona szkoły – Kornela Makuszyńskiego, gdzie delegacja złożyła pamiątkowy bukiet kwiatów.

Część oficjalna odbyła się w hali sportowej. Rozpoczęła ją prezentacja historii szkoły i jej dorobku.

Po części artystycznej, przygotowanej przez uczniów, przemawiali m.in.: dyrektor szkoły Arleta Szkudlarek, burmistrz Maciej Bratborski, prezes Towarzystwa Miłośników Koźmina Wielkopolskiego Andrzej Joachimiak, przedstawicielka Kurotarium Oświaty Irena Dobra, byli dyrektorzy szkoły: Stefania Ignasiak i Jarosław Kaźmierczak.

 

Pani dyrektor wręczyła pamiątkowe statuetki i róże byłym pracownikom, najbardziej zasłużonym uczniom oraz osobom, których wkład w funkcjonowanie placówki był najbardziej istotny.

Po części oficjalnej goście zwiedzili szkołę. Najwięcej osób zatrzymywało się klasie, w której można było obejrzeć, na fotografiach, ciekawostki z życia szkoły. Można było przenieść się w przeszłość i zobaczyć, jak kiedyś w koźmińskiej Trójce tętniło uczniowskie życie. Atrakcją była również stara, wysłużona ławka z początków funkcjonowania szkoły. Wiele osób siadała w niej i przypominała sobie początki swojej przygody szkolnej.

{phocagallery view=category|categoryid=25|limitstart=1|limitcount=15}

Data publikacji

5.06.2017 r.

Tekst i foto: Tomasz Neisch, UMiG