Po Dniach Koźmina 2017

Udostępnij

Tradycyjnie Dni Koźmina zgromadziły liczną publiczność. Piątkowy wieczór zainaugurowały występy koźmińskich zespołów rockowych “No Name” i “Blue Cats”. Bluesowo zrobiło się na scenie około godziny 20. Wówczas zagrał zespół Tandeta Blues Band.Na zakończenie dnia wystąpiły gwiazdy wieczoru: wokalista Messajah wspólnie z Riddim Bandits.

 

 

 

Sobota również zaczęła się od koźmińskich akcentów. Na scenie zaprezentowała się: Kapela znad Orli, solista Zygmunt Ziętkiewicz i duet Ty i Ja. Z okazji święta, nasze miasto odwiedzili zaprzyjaźnieni Holendrzy z Made. Energetyczne rytmy wygrywały przed sceną dwa zespoły. Orkiestra Dęta i Grupa Bębniarzy o nazwie BAM. W przebojowy sposób scenę opanowała Koźmińska Orkiestra Dęta.

Największa atrakcją sobotniego wieczoru był występ Mezo z zespołem. Raper z Poznania bardzo dobrze zgrał się z widownią, która pojawiła się pod sceną. Słychać było wspólne śpiewy,  intonowane przez Mezo i jego fanów. Po zakończeniu koncertu muzyk przez blisko godzinę podpisywał płyty. Do późnych godzin nocnych, w rytmach muzyki disco polo, przygrywał zespół Jantary Mix, a na płycie boiska bawiły się pary młodszych i starszych mieszkańców gminy.

W niedzielne popołudnie od godz. 14:00  odbył się IX OTWARTY PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLAKA POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI pt. “Wielki mały człowiek.” Na konkurs zgłosiło się 31 małych solistów. Komisja oceniała wykonawców w dwóch kategoriach wiekowych : I kategoria do – 5 lat , II kategoria wiekowa od 6 – 7 lat.

W pierwszej kategorii wiekowej:
I miejsce i Złoty Dzwoneczek otrzymał: Antoni Jankowski – Przedszkole nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie
II miejsce i Srebrny Dzwoneczek otrzymała Anna Wachowiak – Przedszkole nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi Oddział Bożacin
III miejsce i Brązowy Dzwoneczek otrzymała Oliwia Piórek z Przedszkola Samorządowego “POD DĘBEM” w Karolewie

W drugiej kategorii wiekowej:
I miejsce i Złoty Dzwoneczek otrzymała: Joanna Łuczaki z Kobylina
II miejsce i Srebrny Dzwoneczek otrzymał Maksymilian Pestka ze Szkoły Podstawowej w Borzęcicach
III miejsce i Brązowy Dzwoneczek otrzymała Weronika Sobańska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Borzęciczek.

Nagła ulewa  spowodowała, że występy formacji tanecznych z ośrodka kultury trzeba było odwołać. Jednak już wieczorne koncerty gwiazd odbyły się bez zakłóceń pogodowych. Na scenie wystąpiły zespoły: Łobuzy i Boys oraz Janusz Laskowski z zespołem.

 

Data publikacji

6.06.2017r.

Tekst: Tomasz Neisch

Foto: Szymon Sikora, Tomasz Neisch, Izabela Stanisławska

 

{phocagallery view=category|categoryid=26|limitstart=1|limitcount=10}