Stulatka ze Starej Obry

Udostępnij

Stulecie urodzin obchodziła,  6 czerwca,  Władysława Pawlaczyk, mieszkanka Starej Obry. Z tej okazji Jubilatkę odwiedzili przedstawiciele władz gminy:  burmistrz Maciej Bratborski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Konrad Tomczak oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Jaśniak. Wręczyli stulatce prezent wraz z bukietem róż, życząc dużo zdrowia, błogosławieństwa bożego i wielu radosnych wzruszeń. Przedstawiciel gminy wręczył  również Jubilatce gratulacje od premier Beaty Szydło, która dziękowała za trudy i owoce minionych lat i za wytrwałość z jaką przyszło żyć pokoleniu pani Władysławy. Życzyła pogody ducha na dalsze lata życia.

 

 

 

Stulatka dziękowała za życzenia i zaprosiła przybyłych gości do stołu na skosztowanie tortu urodzinowego i wzniesienie toastu. 

Władysława Pawlaczyk urodziła się 6 czerwca 1917 roku w Koźminie. Większość życia spędziła w Starej Obrze gdzie pracowała w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej. Po wyjściu za mąż poświęciła się opiece nad dziećmi. W tym czasie aby zapewnić lepszy byt swojej rodzinie pracowała dorywczo u pobliskich gospodarzy. Urodziła pięcioro dzieci – trzy córki i dwoje synów. Ma 10 wnuków, 18 prawnuków i 4 praprawnuków. W najbliższą sobotę w sali wiejskiej w Starej Obrze blisko 70- osobowa rodzina wspólnie uczci setną rocznicę urodzin.

Data publikacji 

7.06.2017 r.

Tekst i foto: Tomasz Neisch, UMiG