Koźmińscy harcerze na 50. zlocie skautów Inter Camp w Niemczech

Udostępnij

Od piątku 2 czerwca, 16 harcerzy i dwóch opiekunów z Hufca ZHP Koźmin Wielkopolski uczestniczyło w 50. zlocie Intercamp w Warendorf w Niemczech. InterCamp to zlot skautów organizowany od 1967r. Pierwszy zlot odbył się w Holandii. W spotkaniu zwykle bierze udział od 2 do 3 tysięcy skautów. Na początku byli to skauci z Belgii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Niemiec, Czech. Z czasem dołączyli do nich skauci ze Szwajcarii i Polski.

 

 

 

 

Po ceremonii otwarcia, w sobotę,  nasi harcerze,  w międzynarodowych grupach udali się na grę terenową, poznając Warendorf i jego historię. Kolejnego dnia uczestnicy wzięli udział w 15 km wędrówce po okolicy. Wieczorem odbył się Food Festival, na którym każdy patrol musiał przygotować charakterystyczny dla swojego kraju przysmak. Grupa z Koźmina postawiła na lokalne pączki z cukierni „Słodka Dziurka”. Food Festival był idealną okazją do zareklamowania naszego regionu. Codziennie wieczorem na harcerzy czekało wiele atrakcji, jak koncerty i zabawy. Zadowoleni i bogaci o kolejną przygodę koźmińscy harcerze wrócili do domów. Za rok Inter camp odbędzie się w Belgii.

Bardzo serdecznie dziękujemy Gminie Koźmin Wlkp. i Gminie Rozdrażew za dofinansowanie wyjazdu i okazane wsparcie. Czuwaj!

     

 

Data publikacji

12.06.2017

Tekst i foto: Hufiec ZHP Koźmin Wlkp.