Aktywny wypoczynek koźmińskich dzieci nad jeziorem łoniewskim

Udostępnij

W dniach od 2 do 8 lipca Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Koźminie Wielkopolskim zorganizował dla 33 dzieci z gminy Koźmin Wlkp. 7-dniowy obóz sportowo-rekreacyjny nad Jeziorem Łoniewskim na Ziemi Leszczyńskiej.

 

 

 

 

 

Na strzeżonej plaży Jeziora Łoniewskiego obozowicze korzystali z kąpieli. Popołudniami uczestniczyli w licznych konkursach, dyskotekach, ognisku, bitwie na balony wodne na plaży, turniejach piłki nożnej na piasku i na orliku, w letnim kinie plenerowym, konkursie talentów obozowych oraz igrzyskach obozowych. Dzieci miały również piesze wycieczki, m.in. do stadniny koni w Jeziorkach.

Podczas obozu sportowo-rekreacyjnego Uczniowskiego Klubu Sportowego “Jedynka” w Koźminie Wielkopolskim zajęcia animacyjne poprowadził znany polski biegacz długodystansowy i ultramaratończyk, Krzysztof Tumko, który pobijał rekord Guinessa. Po zajęciach opowiedział dzieciom o swojej pasji do biegania.

Przeprowadzono także konkurs plastyczny z zakresu profilaktyki pt. „Moje bezpieczne i aktywne wakacje 2017”. Propagowanie wśród dzieci i młodzieży wysiłku w celu rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności”. Ponadto Pani Marzena Domeńska przeprowadziła zajęcia warsztatowe z pierwszej pomocy przedmedycznej.

 Obóz został dofinansowany przez Gminę Koźmin Wielkopolski.

Data publikacji

13,07.2017 r.

Tekst i foto: Jacek Zawodny, UKS “Jedynka”