Mieszkańcy pomogli przenieść księgozbiór gminnej biblioteki

Udostępnij

Młodsi i starsi, wiele koźmińskich rodzin wzięło udział w akcji przenoszenia książek z siedziby Biblioteki Miasta i Gminy przy Starym Rynku do nowego lokum przy ulicy Zamkowej. Akcja odbyła się w sobotę, 5 sierpnia w południe. Uczestniczyło w niej 300 osób. – Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że tyle osób odpowiedziało na nasz apel i przyszło pomóc w przeprowadzce biblioteki. Odzew mieszkańców był dla nas wielkim zaskoczeniem. Fantastycznie, że w akcji wzięły całe rodziny, nawet  takie z małymi dziećmi, które dzielnie znosiły upał i pomagały rodzicom – mówi Elżbieta Rychlik, kierownik koźmińskiej biblioteki. Podczas sobotniej przeprowadzki udało się przenieść księgozbiór dla najmłodszych czytelników.

 

 

 

 

 

O godz. 12.00 wzdłuż pierzei zachodniej koźmińskiego Rynku, na ul.Farnej, Placu NMP i dalej w koźmińskim parku ustawił się sznur uczestników akcji, którzy, mimo wysokiej temperatury, w dobrych humorach, sprawnie przystąpili do przekazywania sobie z ręki do ręki bibliotecznego księgozbioru.

 

W  przeprowadzce biblioteki wzięli  m.in.burmistrz Maciej Bratborski, Justyn Zaradniak – Przewodniczący Rady Miejskiej wraz z radnymi, pracownicy GZiK, strażacy, harcerze, siostry zakonne i wielu mieszkańców. o godz. 13.30 akcja zakończyła się, a uczestnicy wykonali sobie wspólną fotografię przy budynku nowej biblioteki.

 

Kierownik biblioteki Elżbieta Rychlik podziękowała mieszkańcom za pomoc i zaprosiła wszystkich do nowej siedziby, 2 września na spotkanie w ramach Narodowego Czytania “Wesela” Stanisława Wyspiańskiego i weselny poczęstunek.

 

{phocagallery view=category|categoryid=31|limitstart=0|limitcount=15}

 

Data publikacji

Foto: Izabela Stanisławska, Szymon Sikora

Tekst: Agnieszka Flejiserowicz, UMiG