Obóz Hufca ZHP Koźmin Wielkopolski w Białym Brzegu

Udostępnij

Zuchy i harcerze z Hufca ZHP Koźmin Wielkopolski wrócili z tegorocznego obozu, który odbywał się w świętokrzyskim Białym Brzegu nad Pilicą. 13-dniowy obóz harcerski oraz 5-dniowa kolonia zuchowa dostarczyły wszystkim obozowiczom niesamowitych wrażeń.

 

 

 

 

Harcerze po przybyciu na miejsce zajęli się obozową pionierką, charakterystyczną dla koźmińskiego środowiska, podczas której stworzyli prycze do spania. Podczas całego obozu i kolonii zuchowej, uczestnicy brali udział w blokach programowych zaplanowanych przez kadrę obozu, podczas których utrwalili wiadomości  na temat szyfrów, terenoznawstwa, harcerskiej symboliki, a także wzięli udział w zajęciach dotyczących pierwszej pomocy i profilaktyki uzależnień.

Obóz harcerski nie mógł obyć się bez musztry, która jest obowiązkowym harcerskim zwyczajem.

W pierwszym tygodniu koźmińscy harcerze starsi i wędrownicy udali się na wędrówkę po pięknym świętokrzyskim szlaku, podczas której odwiedzili Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki “Dojo” w Starej Wsi.

 

Uczestnicy w upalne dni brali udział w wodnych bitwach, natomiast punktem kulminacyjnym pierwszego tygodnia obozu był spływ kajakowy Pilicą, który przysporzył wszystkim sporo zabawy.

 

Organizatorzy zorganizowali ponadto zajęcia integracyjne, na których obozowicze uczyli się strzelać z łuku, a także walczyli w zawodach sumo.

Oprócz zajęć programowych uczestnicy obozu harcerskiego i kolonii zuchowej wzięli udział w wycieczce do Pieskowej Skały, podczas której zwiedzili zamek i poznali jego historię, a także zobaczyli najbardziej znany zabytek Ojcowskiego Parku Narodowego, jakim jest Maczuga Herkulesa.

Obozowicze przeszli również harcerski chrzest, po którym zaplanowany został  obozowy Festiwal Kolorów, gdzie harcerze i zuchy bawili się rzucając kolorowymi proszkami Holi.

Ostatniego wieczoru obozu podczas świecowiska uczestnicy wraz z kadrą podsumowali tegoroczną Harcerską Akcję Letnią. Harcerze z Hufca ZHP Koźmin Wielkopolski do działania przystąpią tuż po wakacjach, we wrześniu, na pierwszych zbiórkach w nowym roku harcerskim.

Obóz harcerski i kolonia zuchowa nie mogłyby się odbyć, gdyby nie dofinansowania z Gminy Koźmin Wielkopolski, a także Gminy Rozdrażew, za co organizatorzy serdecznie dziękują.

 

Data publikacji

7.08.2017 r.

Tekst: pwd. Aleksander Hyżorek
Fot: pwd. Katarzyna Urbaniak