Zlot miłośników Fiata 126 p w Koźminie Wlkp.

Udostępnij

W niedzielę, 10 września, już po raz siódmy, w naszym mieście gościli miłośnicy Fiata 126 p. W tegorocznym zlocie wzięły udział 162 samochody i 14 motocykli z czasów PRL-u. Tradycyjnie, parada „maluchów” przejechała ulicami miasta i gminy.  Komisja sędziowska wybrała najładniejszy, najstarszy, najlepiej zachowany , oraz najbardziej usportowiony samochód zlotu. Swoja nagrodę – w drodze głosowania – przyznała również publiczność. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje dla właścicieli aut, które przeprowadzono na parkingu miejskim przy ul. Krotoszyńskiej.

 

 

 

 

 

Zlot rozpoczął się na boisku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul.Boreckiej.

 

 

Po rejestracji i powitaniu uczestnicy wyruszyli do Pałacu w Orli. Gospodarze pałacu zaprosili zmotoryzowanych gości do zwiedzania obiektu i poczęstowali domowym ciastem.
   

Na parkingu miejskim  w Koźminie Wlkp. przeprowadzono następujące konkurencje:
pchanie malucha na czas na dystansie 20m. (zwycięzca osiągnął czas 6,9s ),
toczenia koła na dystansie 40 m (zwycięski czas to 9,8 s),
ciągnięcia Fiata 126p na lince holowniczej na odcinku 20m na czas (najlepszy wynik to 9,7,s).

 

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach imprezy, dla których zorganizowano konkurs plastyczny o tematyce związanej z obecnością Fiata 126p na terenie koźmińskiego liceum. Przyznano pięć wyróżnień , aczkolwiek wszystkie prace zostały przez jury ocenione na “6”. Zarówno na uczestników jak i odwiedzających teren zlotu czekały stoiska gastronomiczne oraz lunapark dla dzieci.

 

Amatorzy literatury o charakterze podróżniczym mieli okazję wysłuchać prelekcji Arkadego Pawła Fiedlera , która odbyła się w auli liceum . Zlot zakończył rockowy koncert Tomka “Kowala ” Kowalskiego.

Serdecznie dziękuję kadrze i młodzieży licealnej z ZSP im. J. Marcińca za zainteresowanie i  ogromne zaangażowanie w organizację zlotu – mówi Mirosław Gołąbęk, szef sztabu ZLOTU 126 p. w Koźminie Wlkp.

 

       

 

Data publikacji

11.09.2017 r.

Foto: Mirosław Gołąbek,

Tekst: af