Kolejna edycja „Spaceru dla Serca” NAŁADUJ SWOJE SERCE!

Udostępnij

Pod tym hasłem Stowarzyszenie „POMÓŻMY SOBIE” zaprasza w dniu 16 września 2017roku o godz. 10.00 na plac Powiatowej Straży Pożarnej w Krotoszynie (wejście od ul. Benickiej) skąd wyruszy wpisany już na stałe w historię naszego miasta kolejny „SPACER DLA SERCA”.

 

 

 

Uczestnicząc w organizowanej imprezie profilaktyczno-edukacyjnej wzmocnisz swoje serce, poznasz kolejny czynnik ryzyka wystąpienia chorób serca i układu krążenia, poszerzysz swoją wiedzę i utrwalisz propagowane wcześniej zasady zdrowego i aktywnego stylu życiu.

Tym razem głównym tematem „spaceru” będzie wszechobecny w naszym życiu stres, którego destrukcyjny charakter wpływa na funkcjonowanie i zdrowie każdego człowieka. Stres, z uwagi na jego nasilenie, przybrał już charakter kolejnej choroby cywilizacyjnej i stał się syndromem XXI wieku, a życie w ciągłym stresie stało się normą. Stąd skutki stresu odczuwamy dzisiaj wszyscy niezależnie od wieku, zawodu i zajmowanego w strukturze społecznej stanowiska.
Warto zatem:
•    znaleźć odpowiedź na pytanie: Stres nasz przyjaciel czy wróg?
•    poznać skutki stresu i ich wpływ na organizm człowieka,
•    poznać sposoby radzenia sobie ze stresem oraz metody relaksacji.

Dzisiaj nasza rada w tej dziedzinie to hasło „ŻYJ SPOKOJNIE I ZADBAJ O SERCE!”, które dla każdego z nas oznacza zmianę życiowej postawy, umiejętne zarządzanie sobą w czasie, prowadzenie zdrowego trybu życia, zachowanie umiaru we wszystkim co robimy,
zwiększenie aktywności społecznej i akceptację innych ludzi, efektywne działania w walce ze stresem i gniewem, a także uśmiech i radość z drobnych osiągnięć.

Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na załączonym plakacie.

Data publikacji

12.09.2017 r.

 Tekst: Ola Opalińska, Stowarzyszenie “Pomóżmy sobie” w Krotoszynie