Stowarzyszenie wodniaków zawiązało się w Koźminie Wielkopolskim

Udostępnij

W Koźminie Wlkp. powstało nowe stowarzyszenie, które skupia pasjonatów sportów wodnych i szeroko rozumianej turystyki wodnej. Stowarzyszenie Wodniaków Koźmin zostało wpisane do  Krajowego Rejestru Sądowego w połowie 2016 roku. W pierwszym roku działalności pozyskało nowych członków i wyremontowało lokal przy ul. Wiatrolika, w którym obecnie ma siedzibę.

 

 

 

 

 

Położenie Koźmina Wielkopolskiego nieco utrudnia rozwijanie takich zainteresowań, gdyż najbliższe akweny, na których można uprawiać sporty wodne to Warta lub jezioro w Dolsku. Mimo to, od lat w naszym mieście nie brakuje  żeglarzy i  pasjonatów aktywnego wypoczynku  na wodzie.

Pomysłodawcą i inicjatorem powołania do życia Stowarzyszenia Wodniaków Koźmin był Jacek Sitarz, który obecnie pełni funkcję Prezesa. W skład Zarządu weszli: Marek Działoszek. Tomasz Zaworski i Leszek Lewandowicz.

 

Nowe stowarzyszenie ma integrować środowisko: żeglarzy, motorowodniaków, kajakarzy oraz miłośników wypoczynku na wodzie i nad wodą. Celem organizacji jest promowanie w lokalnym środowisku sportu i rekreacji wodnej, jak również propagowanie umiejętności racjonalnego i kulturalnego spędzania wolnego czasu na wodzie. Jednym z ważnych zamierzeń jest również upowszechnianie wiedzy o ochronie naturalnego środowiska.

Pomysłów na realizowanie celów statutowych jest wiele.  

Pierwszą naszą propozycją są  zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat, które chcemy przeprowadzić w 2018 r. Podczas warsztatów będziemy kształtować umiejętności właściwego i kulturalnego zachowania na wodzie, a także poszerzać wiedzę o ochronie środowiska – mówi Jacek Sitarz, Prezes Stowarzyszenia Wodniacy Koźmin.

 

Data publikacji

13.09.2017 r.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG