Wspólnie skontrolowali koźmińskie zabytki

Udostępnij

14 września strażacy z OSP Wałków, Borzęciczki i Koźmin Wielkopolski uczestniczyli w operacyjnym rozpoznaniu obiektów, które przeprowadzili w Koźminie Wielkopolskim strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Do rozpoznania Komendant Powiatowy PSP wyznaczył dwa zabytkowe obiekty: Muzeum Ziemi Koźmińskiej oraz drewniany kościół pw. Św. Trójcy.

 

Z inicjatywą wspólnego rozpoznania zabytków wyszedł koźmiński Urząd. Pomysł urzędników uzyskał akceptację Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie. Udział koźmińskich strażaków ochotników w kontroli był o tyle ważny, że wyznaczone obiekty to perełki koźmińskiej architektury, a jednocześnie budynki trudnodostępne. Zapoznanie strażaków ze specyfiką tych obiektów, pozytywnie wpłynie na skuteczność ich działań w sytuacji zagrożenia tych budynków pożarem.

 

Podczas wspólnych działań strażacy obejrzeli wszystkie pomieszczenia, sprawdzili drogi ewakuacyjne oraz drogi dojazdowe służb ratowniczych, skontrolowali środki gaśnicze oraz sprawności hydrantów w najbliższej okolicy. 

 

Tekst: UMiG Koźmin Wlkp.

Foto Sz. Sikora /OSP Koźmin Wlkp./