„Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka” w Przedszkolu „Parkowe Skrzaty”

Udostępnij

Dzień 20 września zapisany jest w kalendarzu jako Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Koźmińskie przedszkolaki uczciły swoje tegoroczne święto, spotykając się 20 września w sali gimnastycznej, która była pięknie przystrojona kolorowymi balonikami. W uroczystości wzięły udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.

 

 

 

 

 

 

W tym dniu Skrzaciki dotarły do przedszkola z pięknymi uśmiechami, w dobrych humorach. Wszystkie ubrane były w niebieskie bluzeczki, aby podkreślić wyjątkowość swojego święta.

 

 

Z tej okazji dyrektor Karolina Pietrzak złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim przedszkolakom. Później zaczęły się obchody. Zabawom nie było końca. Było wesoło i kolorowo. Dzieci śpiewały piosenki i brały udział w różnych konkursach i zabawach sportowych integrujących grupy.

 

 

Dodatkową atrakcją była odrobina słodyczy w postaci cukierków rozdawanych przez panią dyrektor i emblemat Dnia Przedszkolaka oraz dyplom dla każdej grupy.
Impreza udała się znakomicie! Przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia. Był to dzień wspólnego przeżywania radości, współdziałania w propagowaniu i rozpowszechnianiu nowoczesnego wychowania przedszkolnego.

                         

 

Data publikacji 25.09.2017

Tekst: Edyta Góral
Foto: Paulina Szyszka