Spotkanie z pisarką Magdaleną Kordel

Udostępnij

W piątkowe popołudnie, 10 listopada Biblioteka Miasta i Gminy gościła w swych progach Magdalenę Kordel. To polska pisarka, która w swojej twórczości posiada kilkanaście powieści obyczajowych. Jej najbardziej znane książki to chociażby bestsellerowe „Uroczysko” i „Sezon na cuda”, czy też „Okno z widokiem”, których fabuła rozgrywa się w uwielbianym przez czytelników miasteczku Malownicze.

 

 

 

 

 

 

 

Magdalena Kordel urodziła się 11 lutego 1978 roku w Otwocku. Jako pisarka debiutowała w 2005 roku. Pierwsza książka pod tytułem „48 tygodni” początkowo miała być zbiorem historyjek z przeznaczeniem do opublikowania w lokalnej gazecie. Mąż pisarki postanowił jednak pokazać twórczość żony wydawnictwom, co wkrótce poskutkowało opublikowaniem powieści, a kilka lat później również powstaniem kolejnych.

 

 

Jak twierdzi autorka, działalności pisarskiej podjęła się w celu swego rodzaju terapii, bowiem chciała uporać się z bolesnymi doświadczeniami z przeszłości. Cel ten miało spełnić miasteczko Malownicze, które stało się dla niej schronieniem przed trudną rzeczywistością. Malownicze to mała miejscowość w Sudetach, w której Magdalena Kordel lokuje fabułę swoich powieści.

 

Wkrótce po publikacji pierwszych książek pisarki okazało się, że jej twórczość przynosi ukojenie nie tylko samej autorce, ale również czytelniczkom. Przyznaje, że czerpie inspirację z codzienności. Napotkanych na swojej drodze ludzi przenosi w realia powieści.

 

Pani Magdalena pisze książki z zamiłowania. Jak sama mawia, tworzenie pozwala jej na podróżowanie w czasie i do wielu miejsc.

Oprócz działalności pisarskiej, prowadzi również ze swoim mężem agencję reklamowo-wydawniczą.

 

W koźmińskiej książnicy pisarka opowiadała zgromadzonym czytelnikom o swojej twórczości, życiu codziennym i nowej powieści.

 

Tekst i foto: Katarzyna Ziętkiewicz, BMiG 

Data publikacji

17.11.2017r.