Klub Młodego Ratownika w „Jedynce”

Udostępnij

Wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Koźminie Wielkopolski – od września- powołaliśmy w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim Klub Młodego Ratownika. Celem zajęć jest nauka pierwszej pomocy przedmedycznej i reagowania na różnego rodzaju zagrożenia. Jest potrzeba prowadzenia takich zajęć ze względu na fakt, iż dzieci powinny być świadome różnych zagrożeń. Chcemy żeby nabyły takie umiejętności, co pomoże im odpowiednio zareagować w niebezpiecznych sytuacjach.

 

 

 

 

W dniu 27 września zostało przeprowadzone szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci przez ratowników pierwszej pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminie Wielkopolskim.

Natomiast 8 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Klubu Młodego Ratownika.

Zajęcia prowadzili druhowie z naszej jednostki – Magdalena Kurkowiak, Marzena Domeńska i Przemysław Pieniężny , z ramienia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej – Maria Łąkowska oraz dwóch przedstawicieli Klubu Młodego Ratownika w Czarnym Sadzie. W zajęciach uczestniczył również dyrektor szkoły Jacek Zawodny. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej rozgrzewki – ponieważ dobry ratownik to sprawny ratownik.

 

 

W zajęciach brało udział 20 dzieci.

Strażacy przedstawili numery alarmowe, omówili szczegółowo jak wygląda resuscytacja krążeniowo – oddechowa, jak zabezpieczyć odcinek szyjny kręgosłupa. Kolejnym zagadnieniem było ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.
Następne zajęcia zaplanowano na 13 grudnia na godzinę 16:00 (środa). Wszystkie chętne dzieci zapraszamy do udziału.

 

             

Tekst: SP 1 Koźmin Wlkp., fot. Szymon Sikora