Prawie 800 litrów podarowanej krwi

Udostępnij

Dziewięć lat działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Miasta i Gminy w Koźminie Wielkopolskim, to 789 litrów krwi oddanej ludziom potrzebującym. To także 19 otwartych akcji poboru krwi, zorganizowanych przez klub HDK w naszym mieście.

 

 

 

 

 

25 listopada koźmińscy krwiodawcy spotkali się na corocznym uroczystym zebraniu, podsumowującym rok. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. oraz Przewodniczący Rady Miejskiej, a także przedstawiciele OSP Koźmin oraz prezes zaprzyjaźnionego klubu HDK w Rozdrażewie.
 
Gdy niespełna 10 lat temu 28 lutego 2008 roku grupa 20 krwiodawców w sali sesyjnej Urzędu powoływała do istnienia nasz klub, nikt nie spodziewał się, że dzięki zaangażowaniu wielu osób powstanie organizacja, która tak pięknie wpisze się w historię ziemi koźmińskiej. – mówił w swoim wystąpieniu prezes Wiesław Głuszek.

 

Prezes podziękował władzom miasta i gminy oraz pracownikom Oddziału Rejonowego PCK  w Krotoszynie za okazaną pomoc, która miała wpływ na to, że klub tak sprawnie funkcjonuje.

Od 2013 r. w historię klubu wpisują się także akcje poboru krwi przy ZSP im. J. Marcińca, których głównym organizatorem jest szkolne koło PCK.  Akcje te z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony społeczności uczniowskiej Zamku.

Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa Wiesław Głuszek złożył  podziękowania kolegom krwiodawcom i wszystkim, którzy na lokalnym gruncie wspierają wspaniałą ideę krwiodawstwa.
Krwiodawcy minutą ciszy uczcili pamięć zmarłej, 45 –letniej koleżanki z klubu, która przegrała walkę z chorobą.

Wiele ciepłych słów usłyszeli koźmińscy krwiodawcy od zaproszonych gości. Po okolicznościowych wystąpieniach wystąpił zespół młodzieżowy „Senders”, którego opiekunem jest nauczyciel gimnazjum Marcin Ziętkiewicz.

 

       

 

Data publikacji:

4.12.2017r.

Tekst: AF, Foto: HDK