Promocja książki poświęconej historii Koźmińskiego Klubu Sportowego „Biały Orzeł”

Udostępnij

W styczniu ukazała się długo wyczekiwana publikacja, poświęcona historii  Koźmińskiego Klubu Sportowego „Biały Orzeł”, autorstwa dr Michała Pietrowskiego i Stefana Kaźmierczaka. 18 stycznia w sali widowiskowo-kinowej „Mieszko” odbyła się promocja książki. Organizatorami spotkania byli: Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski oraz Zarząd KKS „Biały Orzeł.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie promujące nowe, lokalne wydawnictwo było okazją do zaprezentowania publikacji i etapów pracy nad nią.

Autor Michał Pietrowski omówił poszczególne części książki:
Rozdział I – „Biały Orzeł” w latach 1926-1945.
Rozdział II – „Biały Orzeł” po zakończeniu II wojny światowej.
Rozdział III – Przełom 1993  lata świetności.
Rozdział IV – KKS „Biały Orzeł” w latach 200-2006.
Rozdział V – Dekada stabilizacji w latach 2007-2016 i awans do IV ligi.
Rozdział VI – Jubileusz 90.lecia klubu.

 

 

 

 

W swoim wystąpieniu Michał Pietrowski podkreślił, że rekonstrukcja historii i opracowanie pierwszej monografii klubu nie było sprawą łatwą. Podziękował współautorowi Stefanowi Kaźmierczakowi, wszystkim konsultantom, wydawcy – Burmistrzowi Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. i radnym Rady Miejskiej za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

 

Stefan Kaźmierczak opowiedział o tym, jak wyglądała praca nad aneksami do wydawnictwa. W swoich poszukiwaniach materiałów do książki autor spotkał się z 58 osobami, związanymi z KKS „Biały Orzeł”.

Jestem szczęśliwy, że dziś mogę spotkać ludzi, którzy pomogli mi w zbieraniu dokumentów, które ukryte były w starych albumach rodzinnych, kartonach, szafach, w piwnicach i na strychach. – mówił autor.

 

Znaczenie wydawnictwa podkreślił burmistrz Maciej Bratborski.

Serdecznie dziękuję autorom publikacji za to, że podjęli się niełatwej pracy spisania historii klubu sportowego bardzo zasłużonego dla koźmińskiego środowiska. To jedna z najstarszych organizacji sportowych w naszym mieście. Życzę, by to wydawnictwo było bodźcem i wyzwaniem na przyszłość dla obecnych działaczy klubu i ich następców. – mówił Maciej Bratborski.

 

 

Gratulacje z okazji wydania publikacji złożył Jan Grzesiek , Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Jarocinie.

Książkę „KKS „Biały Orzeł” 1926-2016” można kupić w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. przy ul.Zamkowej 2 w cenie 30 zł.

 

       

 

Data publikacji

22.01.2018 r.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG