To już 5 lat Teatru Seniora w Koźminie Wielkopolskim

Udostępnij

W niedzielę, 21 stycznia koźmiński Teatr Seniora świętował jubileusz 5.lecia działalności.  Z tej okazji, w kinie „Mieszko” aktorzy wystąpili w specjalnym urodzinowym repertuarze. Spotkanie pt. „To już 5 lat” składało się z fragmentów spektakli i programów, wystawionych przez Teatr Seniora od początku jego działalności.   

 

 

 

 

 

 

Koźmiński Teatr Seniora zawiązał się w grudniu 2012 roku. Narodzenie się amatorskiego teatru w naszym mieście spełniło marzenia wielu osób, ale przede wszystkim marzenia Jolanty Cyunczyk – emerytowanej polonistki, reżysera i szefowej teatru.  

Pierwsze kroki na scenie aktorzy stawiali w “lekkim” repertuarze. Były wiersze, piosenki i skecze w programach: „Koncert jesienny”, „Czy ten Pan i Pani”, „Robić, czy nie robić? – oto jest pytanie”. Każde kolejne przedstawienie przyciągało tłumy widzów, a teatr był coraz bardziej rozpoznawalny w naszym środowisku.  W 2015 roku grupa  sięgnęła po ambitniejszy repertuar. Wystawiła swój pierwszy spektakl „Drewniany talerz”, za który zdobyła I miejsce w 17. Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznym Ruchu Seniorów „ARS 2016” we Włocławku. W roku 2017 serca widzów i fanów teatru podbiło przedstawienie fragmentów „Wesela” S. Wyspiańskiego oraz monodram w wykonaniu Mieczysława Gryszki.

Jubileuszowa prezentacja pięcioletniego dorobku Teatru Seniora została podzielona na dwie części. W pierwszym akcie zaprezentowano spektakle przygotowane w minionym roku. Po przerwie widzowie mogli powspominać i jeszcze raz obejrzeć  fragmenty wcześniejszych programów i spektakli,  a także wysłuchać wierszy koźminianki Elżbiety Leopold i kompozycji własnych Zbigniewa Cyunczyka. 

Na zakończenie spotkania świętujący jubileusz aktorzy  podziękowali  wszystkim instytucjom, osobom i stowarzyszeniom, które wspierają ich działalność. Gratulacje i życzenia  jubilatom złożyli: Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. oraz dyrektorzy placówek oświatowych.

{phocagallery view=category|categoryid=55|limitstart=0|limitcount=20}

 

Data publikacji

23.01.2018r.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG