FERIE ZIMOWE Z JEDYNKĄ

Udostępnij

Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od zajęć obowiązkowych, który powinno się przeznaczyć na czynny odpoczynek i rozrywkę. Jednak, co robić w domu, gdy na dworze zimno, a śniegu brak? Aby dzieci okres odpoczynku od szkoły spędziły miło, nie nudziły się, a szkołę  postrzegały  nie tylko jako miejsce nauki, ale też wesołej zabawy, Szkoła Podstawowa Nr 1 zorganizowała zimowisko połączone z nauką jazdy na nartach, zawody szachowe, biwak, a dla młodszych dzieci wycieczkę do kina w Jarocinie i warsztaty artystyczne.

 

 

 

 

 

 

Pierwszego dnia ferii młodsi uczniowie wybrali się na wycieczkę do kina w Jarocinie, zorganizowaną przez nauczycielki świetlicy: Marię Mazurowską i Agnieszkę Maryniak oraz nauczycielkę j. niemieckiego: Annę Kaj. Po zabawnym seansie filmowym : „Tedy i mapa skarbów” dzieci udały się do McDonald’s. W środę natomiast, w świetlicy zorganizowano warsztaty artystyczne, podczas których dzieci wykonywały kartki walentynkowe. We wtorek, z inicjatywy Marka Kukfisza, chętni uczniowie szkół w gminie mogli wziąć udział w Gminnych Zawodach Szachowych zorganizowanych w bibliotece miejskiej. W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Najlepsi z najlepszych otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i puchary.

 

 

Wyniki Turnieju Szachowego Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski:
Kategoria “OPEN”:
1. Weronika Kukfisz
2. Kacper Szymczak
3. Mateusz Glinkowski

Kategoria “SZKÓŁ PODSTAWOWYCH”
1. Stanisław Pestka
2. Jan Talaga
3. Marcin Kwiatkowski

Kategoria “DZIEWCZĄT”
1. Weronika Kukfisz
2. Marcelina Krupa
3. Natalia Mazurowska

W poszukiwaniu śniegu i wrażeń, chętni uczniowie wzięli udział w zimowisku w Republice Czeskiej (w dniach 12.02 – 16.02), gdzie pod czujnym okiem trenerów oraz opiekunów: dyrektora Jacka Zawodnego oraz nauczycielki oddziału zerowego: Dominiki Gorzelannej zdobywali umiejętności jazdy na nartach.  

Z propozycją zajęć dla zuchów, harcerzy i chętnych uczniów SP nr 1 połączonych z nocowaniem w szkole wyszli harcerze koźmińscy, którzy w dniach 09 – 10 lutego wspólnie bawili się z uczestnikami  biwaku.

W czasie ferii w naszej szkole nie można było się nudzić. Dzieci mogły rozwijać swoje talenty plastyczne, oraz uczestniczyć w cieszących się dużym zainteresowaniem  wycieczkach i zajęciach rekreacyjnych.

{phocagallery view=category|categoryid=60|limitstart=0|limitcount=20}

Data publikacji

23.02.2018

Tekst Maria Mazurowska
Fot. Maria Mazurowska, Jarosław Ochowiak, Dominika Gorzelanna, Katarzyna Urbaniak