I Memoriał im. Ryszarda Kamińskiego

Udostępnij

10 marca w hali sportowej przy ul. Strzeleckiej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Koźmina Wlkp. w Tenisie Stołowym. Po raz pierwszy – impreza wpisana od lat do kalendarza gminnych wydarzeń – odbyła się pod nazwą „I Memoriału im. Ryszarda Kamińskiego”. Ryszard Kamiński był działaczem sportowym, zawodnikiem, trenerem i koordynatorem sekcji tenisa stołowego przy KKS „Biały Orzeł”.

 

 

 

 

 

 

 

 

W ubiegłym roku, koźminianin zachorował i przegrał walkę o życie. Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu Sławomir Gruchała podjął wówczas decyzję o uhonorowaniu sportowca poprzez nazwanie Otwartych Mistrzostw Koźmina Wielkopolskiego w Tenisie Stołowym – Memoriałem im. Ryszarda Kamińskiego.

 

Uroczyste otwarcie pierwszego memoriału rozpoczęło się od przedstawienia krótkiej historii tenisowej Ryszarda Kamińskiego. Uczczono jego pamięć minutą ciszy, a burmistrz Maciej Bratborski wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Justynem Zaradniakiem wręczyli bukiet kwiatów obecnej na zawodach wdowie po  zmarłym. W holu wystawiono portretowe zdjęcie śp. Ryszarda Kamińskiego. Wiele osób serdecznie go wspominało.

 

 

W mistrzostwach wzięło udział ponad 100 zawodników. Zawody rozegrano w 13 kategoriach. Wyniki

 

        

 

Data publikacji

13.03.2018 r.

Foto: GOS