Koźminianin Marcin Kapserkowiak w gronie laureatów

Udostępnij

Koźminianin Marcin Kasperkowiak, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie, został laureatem Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Finał odbył się w Warszawie w dniach 17-18 marca.

 

 

 

 

 

W dniach 17-18 marca Marcin Kasperkowiak i Bartłomiej Góral uczestniczyli w finale 59. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, organizowanej przez Uniwersytet Warszawski. Spośród wszystkich 87 uczniów, 59 osób awansowało do etapu ustnego. Marcin znalazł się w tym gronie. Jego zadaniem było wypowiedzenie się w kwestii negocjacji akcesyjnych Polski do Unii Europejskiej oraz aksjologii demokracji i jej katalogu wartości. Marcin uplasował się na 17 miejscu na 30 laureatów olimpiady, z wynikiem 89 na 100 punktów.

 

Wręczenie nagród dla laureatów odbyło się z udziałem zaproszonych oficjeli oraz kadry naukowej z uniwersytetów w całej Polsce. Oprócz zaświadczenia o tytule laureata uprawniającego do zwolnienia z matury z wiedzy o społeczeństwie i kwalifikacji na niektóre kierunki studiów w większości szkół wyższych, Kołłątajowiec otrzymał mnóstwo innych nagród.

Data publikacji 26.03.2018 r.
Tekst i foto: I LO Krotoszyn