KOŹMIŃSKIE SKRZATY POWITAŁY WIOSNĘ

Udostępnij

21 marca –  jak co roku – wszystkie grupy z Przedszkola „Parkowe Skrzaty” pożegnały zimę, a powitały tak wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Zgodnie z tradycją przedszkola, dzieci przemaszerowały ulicami miasta ze śpiewem, instrumentami perkusyjnymi, kolorowymi kwiatami i gaikami. W parku przedszkolaki utopiły kostki lodu w stawie na znak pożegnania zimy.

 

 

 

 

 

W pierwszym dniu wiosny przedszkolaki zebrały się w dużej sali, aby obejrzeć występ dzieci 4-letnich, które wraz z wychowawczyniami przygotowały uroczyste pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Były piosenki, wiersze i tańce oraz konkurencje sportowe. Przyszła również mała wiosna i zrobiło się kolorowo. Do sali zawitał też Zajączek Wielkanocny, by sprawdzić czy dzieci są grzeczne.

 

Zgodnie z tradycją przedszkola należało jeszcze pożegnać się ze złą zimą. Przedszkolaki z instrumentami perkusyjnymi przemaszerowały ulicami do parku i utopiły kostki lodu w stawie na znak pożegnania zimy. Ze śpiewem na ustach oraz kolorowymi gaikami w rękach, symbolizującymi wiosnę, dzieci powróciły do przedszkola,  gdzie uczestniczyły w zajęciach i zabawach związanych tematycznie z nową porą roku. Skrzaciki wróciły do swoich sal z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawita tak upragniona wiosna.

 

                 

 

Data publikacji

27.03.2018 r.
Tekst: Edyta Góral (Przedszkole „Parkowe Skrzaty”)
Foto: Paulina Szyszka (Przedszkole „Parkowe Skrzaty”)