„Nasze wyzwanie – jem drugie śniadanie”

Udostępnij

Promocja zdrowia jest ważnym elementem pracy Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp., Rokrocznie są przeprowadzane różnorakie projekty edukacyjne, by zwiększyć świadomość zdrowotną uczniów i ich chęć dbania o zdrowie. W tym roku szkoła realizuje projekt pt. „Nasze wyzwanie – jem drugie śniadanie”.

 

 

 

 

 

 

Założenia projektu  były związane z ideą spożywania drugiego śniadania i dobrodziejstw płynących z racjonalnego odżywiania się. Dzięki rozmaitym zadaniom realizowanym w ramach projektu, dzieci poznały różne propozycje drugiego śniadania, składniki odżywcze produktów, a także doskonaliły umiejętności, prawidłowe nawyki zachowania się w różnych sytuacjach, jak i przygotowywania posiłków.


Uczniowie wykonywali bardzo interesujące zadania konkursowe, między innymi: stworzenie prezentacji multimedialnej oraz nakręcenie krótkiego filmu zachęcającego do regularnego spożywania porannego posiłku, plakaty pt. „Słoikowe śniadanie”, konkurs plastyczny polegający na wykonaniu książki kucharskiej z ciekawymi przepisami na drugie śniadanie. Odbyły się także pogadanki na temat dobrodziejstw płynących z właściwego odżywiania się.

10 kwietnia podczas uroczystego podsumowania projektu miał miejsce pokaz zdrowej żywności. Uczniowie każdej klasy przygotowali najsmaczniejsze potrawy, które można zjeść podczas śniadania. Po części oficjalnej, ogłoszeniu wyników konkursów i wręczeniu nagród z rąk koordynatorki Grażyny Leśniak oraz dyrektora Jacka Zawodnego i burmistrza Macieja Bratborskiego, nastąpiła degustacja przygotowanych przez rodziców potraw.

 

Było pysznie, kolorowo, ale przede wszystkim zdrowo. Była to także doskonała okazja do miłego spędzenia wtorkowego popołudnia w gronie przyjaciół.

2018-04-16

Tekst i fot. Maria Mazurowska