Patriotycznie i sportowo w koźmińskiej „Jedynce”

Udostępnij

9 maja w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim odbył się  Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej w ramach Gminnych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej i Setnej Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W ramach tych obchodów szkoła zaplanowała imprezę sportową o charakterze niepodległościowym i wystawę przybliżającą fakty historyczne ważne dla Polaków. Impreza rozpoczęła się od przemarszu z pocztem sztandarowym przed budynek szkoły, wciągnięcia flagi na maszt i odśpiewania hymnu Polski.

 

 

 

 

 

 

 

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Damian Stawowy, odczytał najważniejsze fakty historyczne dotyczące odzyskania niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. Po tym udano się na salę gimnastyczną  i przystąpiono do rozegrania turnieju siatkówki.

 

Przy wspaniałym dopingu dzieci i nauczycieli o miano najlepszych  w duchu sportowej i zdrowej rywalizacji walczyli: Nauczyciele, Rodzice, Dzieci oraz Chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Koźminie Wlkp. Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców, którymi okazali się młodzi sportowcy z MOW w Koźminie Wlkp. II miejsce zajęli Nauczyciele. Na trzeciej pozycji uplasowali się Uczniowie Jedynki, natomiast czwarte, również zaszczytne miejsce, przypadło Rodzicom. Wszyscy otrzymali pamiątkowe niepodległościowe medale z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski Macieja Bratborskiego i dyrektora Jacka Zawodnego. To było bardzo ciekawe popołudnie, zakończone poczęstunkiem przy kawie i cieście.

 

                

2018-05-11

Tekst i fot. Maria Mazurowska, SP Nr 1