„Street Handball Tour – Wielkopolska 2018” w Koźminie Wielkopolskim

Udostępnij

9 maja na boisku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im.J. Marcińca odbył się pierwszy turniej w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych w ramach projektu „ Street Handball Tour – Wielkopolska 2018”, którego celem jest popularyzacja piłki ręcznej ulicznej wśród dzieci i młodzieży. Organizatorami imprezy byli: Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej, Urząd Marszałkowski w Poznaniu, Urząd Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. oraz Gminny Ośrodek Sportu.

 

 

 

 

 

Zawody zostały  rozegrane nietypowo na boisku asfaltowym i  na innych zasadach niż piłka ręczna halowa (zmniejszone pole gry, mniejsza bramka,  trzech zawodników plus bramkarz, piłka nie kozłująca się).

W turnieju wystąpiły reprezentacje ze wszystkich gminnych szkół podstawowych. Najlepsze okazały się drużyny: SP nr 3 w kategorii dziewcząt i SP Borzęcice w kategorii chłopców.

 

 

Zawody były bardzo emocjonujące, starsi kibice którzy zgromadzili się na trybunach mogli powspominać lata kiedy w naszym mieście regularnie odbywały się turnieje w piłkę ręczną na boiskach asfaltowych w ramach święta pierwszomajowego.

Podobne turnieje odbyły się także w innych miejscowościach Wielkopolski takich jak: Buk, Dopiewo, Wągrowiec i Swarzędz. Zwycięzcy tych imprez spotkają się w finale, który zostanie rozegrany w Poznaniu na Placu Wolności i będzie punktem kulminacyjnym całego przedsięwzięcia.  Gratulujemy uczestnikom a zwycięzcom życzymy powodzenia w finale .

               

2018-05-16

Tekst i foto : Adam Kuzia