PO VI OLIMPIADZIE PRZEDSZKOLAKÓW

Udostępnij

29 maja na stadionie miejskim spotkali się przedszkolacy z całej gminy, aby wziąć udział we wspólnych sportowych zmaganiach. Głównymi organizatorami imprezy byli: Gmina Koźmin Wielkopolski, Gminny Ośrodek Sportu i Przedszkole „Parkowe Skrzaty”. Pogoda dopisała wspaniale. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Biegały na różnych dystansach w zależności od wieku, rzucały woreczkami do studni z klocków i kosza, wykonywały rzuty karne do bramki, drużynowo brały udział w slalomach.

 

 

 

 

Nie zabrakło także atrakcji dla kadr placówek przedszkolnych: biegu na dystansie 400 metrów oraz konkurencji niespodzianki, którą okazały się rzuty woreczkami z grochem do wiadra przez dyrektorów placówek. Dystans 400 metrów najszybciej pokonał dyrektor SP nr 1. Najcelniej rzucała dyrektorka  przedszkola „Parkowe Skrzaty”.

 


Wszyscy przedszkolacy otrzymali pamiątkowe medale, zaś przedstawiciele przedszkoli, z rąk dyrektora GOS-u Sławomira Gruchały i wiceburmistrza Jarosława Ratajczaka, okolicznościowe puchary.

 

 

 

2018-06-08
Tekst i foto: Przedszkole „Parkowe Skrzaty”