SP Stara Obra na VIII Ogólnopolskim Festiwalu “Szkoła z Klasą”

Udostępnij

 Tegoroczna edycja Festiwalu Szkoły z Klasą odbyła się 8 i 9 czerwca w Warszawie. Szkoła Podstawowa w Starej Obrze była jedną z osiemnastu placówek z  Polski, które zostały wybrane spośród ponad 200 szkół. Dla szkoły było to ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że uczestniczy w tym festiwalu już po raz piąty. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Roksana Walczak, Joanna Wojcieszyńska i Bartosz Teodorczyk wraz z opiekunami: Dorotą Krawczyk i Renatą Praczyk.

 

 

 

 

Tradycyjnie podczas festiwalu byli z nami eksperci i przyjaciele Fundacji Szkoły z Klasą. Miano eksperta w tym roku uzyskała nauczycielka naszej szkoły Natalia Kowal, która w ramach programu Edukacja- Inspiracja realizowała z uczniami trzeciej klasy swój autorski projekt naukowo-badawczy.

 

Po oficjalnym otwarciu festiwalu przez prezesa fundacji szkolne zespoły prezentowały w kilkuosobowych grupach efekty swoich działań. Tu prym wiedli uczniowie, którzy opowiadali o swoich największych sukcesach i wyzwaniach. Nasi uczniowie skupiając się na głównym celu jakim były DOBRE RELACJE opowiadali o wielu działaniach podejmowanych w naszej szkole.

 

Warto wymienić projekt edukacyjny „Tropiciele wiedzy”, działania podejmowane na rzecz innych, tworzenie przedstawień teatralnych, imprezy szkolne, wycieczki i współpracę z wieloma instytucjami.

 

Po podzieleniu się dobrymi praktykami uczestnicy wraz z opiekunami wyruszyli na spacer z przewodnikiem po Starówce i Krakowskim Przedmieściu. Pierwszy dzień zakończyliśmy spacerem nad Wisłą i wizytą w Multimedialnym Parku Fontann.

 


W kolejnym dniu festiwalowym uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w warsztatach z design thinking- DT, czyli metody, na której opiera się Szkoła z Klasą.  Podzielono nas na dwie grupy- nauczyciele i uczniowie. Obie musiały wykazać się kreatywnością, świadomością własnych oczekiwań i potrzeb. W szczególności uczyliśmy się pracy zespołowej w myśl tegorocznego hasła „Wespół w zespół”.

 

        

 

2018-06-20

Tekst i foto: SP Stara Obra