Bez komentarza! – radni obniżyli pensję burmistrzowi

Udostępnij

Dziś odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, podczas której koźmińscy radni obniżyli pensję Burmistrzowi Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski. Uchwałę w sprawie ustalenia nowego wynagrodzenia dla burmistrza przegłosowano większością głosów: za głosowało 13 radnych, 1 radny wstrzymał się od głosu. W sesji wzięło udział 14 radnych.

 

 

 

 

19 maja 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, które określa m.in. warunki i sposób wynagradzania pracowników zatrudnionych na podstawie wyboru od 1 lipca.

 

Chcąc nie chcąc, koźmińscy radni musieli zmierzyć się z nowymi przepisami i ustalić na nowo wynagrodzenie dla burmistrza. Dotychczasowe wynagrodzenie włodarza było ustalone przez Radę Miejską w grudniu 2014r.

 

Bez komentarza! – powiedział krótko na początku sesji Justyn Zaradniak. Przewodniczący wyjaśnił, że Rada Miejska jest zmuszona podjąć stosowną uchwałę, gdyż jej brak i wypłacanie pensji na dotychczasowych zasadach może spowodować poważne konsekwencje dla burmistrza z tytułu naruszenia dyscypliny finansów publicznych.  

 

 

Radni ustalili miesięczne wynagrodzenie dla Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski w następującej wysokości: wynagrodzenie zasadnicze – 4.700,00 zł, dodatek funkcyjny – 1900 zł, dodatek specjalny – 40 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego.

 

Od 1 lipca 2018 r. pensja Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. wyniesie 10.180,00 zł (brutto) i będzie niższa o 1152 zł od dotychczasowej.

 

2018-07-12

Tekst i foto: UMiG