Koźmińska OSP chce powitać wracających strażaków

Udostępnij

Koźmińscy strażacy wychodzą z kolejną ciekawą i wartą pochwalenia inicjatywą. Druhowie w dniu dzisiejszym zamierzają uroczyście powitać wracających ze Szwecji kolegów z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Krotoszynie. Wspomniani druhowie przez ostatnie 2 tygodnie brali udział w gaszeniu szalejących w środkowej Szwecji pożarów lasów. Koźmińscy ochotnicy zapraszają wszystkich mieszkańców do wspólnego powitania wracających strażaków. Orientacyjna godzina przejazdu przez Koźmin Wlkp. 1700 – 1800.

OSP Koźmin Wlkp. na swoim fanpagu będzie na bieżąco podawać dokładniejsze informacje.    

Wyjazd do Szwecji związany był z prośbą władz tego kraju, które za pośrednictwem Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności zwróciły się o wsparcie ratownicze w walce z pożarami lasów.
 
Europejski Mechanizm Ochrony Ludności jest systemem międzynarodowej pomocy ratowniczej nadzorowanym i organizowanym przez Dyrekcję Generalną ds. Pomocy Humanitarnej i Ochrony Ludności (DG ECHO) Komisji Europejskiej. System ma wspierać państwa, które zostały dotknięte katastrofą wymagającą międzynarodowej interwencji ratowniczej.

W systemie wykorzystywane są specjalistyczne grupy ratownicze tworzone przez kraje członkowskie Mechanizmu (28 krajów członkowskich UE oraz Islandię, Norwegię, Czarnogórę, Macedonię i Turcję).

Foto – www.jarocin112.pl