Dożynki gminne 2018 w Białym Dworze

Udostępnij

Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski i Rada Sołecka wsi Biały Dwór serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się 15 sierpnia. Pokaz startu balonu oraz degustacja potraw z rożnych regionów Polski – to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez organizatorów. Gwiazdą święta plonów będzie folkowo- rockowy zespół REDLIN.

 

 

 

 

Dożynki gminne rozpoczną o godz. 13.00 mszą św. polową na placu przy świetlicy wiejskiej. Po nabożeństwie odbędzie się tradycyjna część obrzędowa.

 

O godz. 15.00 na scenie zagra zespół REDLIN. Zespół działa od 2000 r. i od początku inspiruje się szeroko rozumianą muzyką folk. W jego repertuarze znajdują się piosenki ludowe z różnych zakątków Polski i świata. Charakterystyczną cechą muzyków jest ich pop-rockowe brzmienie oraz niespotykana ekspresja i świetny kontakt z publicznością.

 

O godz. 16.00 wystąpią lokalni wykonawcy: duet „Ty i Ja” oraz „Kapela znad Orli”. Wtedy też rozpocznie się degustacja potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z terenu gminy. Będzie można spróbować: czerniny, babki ziemniaczanej, kartaczy, oscypka z żurawiną, naleśników z serem i innych wyśmienitych dań.

W godz. od 18.00 do 20.00  zaplanowano pokazy startu balonu na ogrzane powietrze z możliwością zobaczenia krajobrazu sołectwa Biały Dwór z góry.

Dożynkowe świętowanie zakończy zabawa z zespołem „Sweet Boys”, która rozpocznie się o godz.19.00.

 

2018-08-10

Tekst: UMiG