Wycieczka do Uniejowa

Udostępnij

23 sierpnia Stowarzyszenie Aktywny Koźmin Wielkopolski zorganizowało jednodniową wycieczkę edukacyjno-rekreacyjną do Uniejowa. Jej celem było zapoznanie się z możliwościami wykorzystania wód geotermalnych. Z oferty stowarzyszenia skorzystało 50 mieszkanek miasta i gminy Koźmin Wlkp., które zwiedziły obiekty spółki Geotermia Uniejów i zabytki Uniejowa, a także skorzystały z wizyty w termach.

 

 

 

 

 

Wycieczka rozpoczęła się u „źródła”, czyli na terenie spółki Geotermia Uniejów, gdzie znajduje się odwiert, z którego jest wydobywana woda o temperaturze 70 stopni C. Jest ona wykorzystywana w: ciepłownictwie, wodolecznictwie, rekreacji, produkcji kosmetyków i produkcji spożywczej. Uczestniczki wycieczki zwiedziły zakład z przewodnikiem, poznały walory uniejowskich wód termalnych, a także dowiedziały się o korzyściach płynących z inwestowania w energię geotermalną. Niespodzianką była degustacja ogórków kiszonych przyrządzonych  na bazie wody z Uniejowa.

 

Następnym przystankiem były Termy Uniejów. Pogoda sprzyjała, więc koźminianki chętnie zażywały kąpieli w uniejowskich basenach.

 

Po obiedzie uczestniczki projektu zwiedziły miasteczko z przewodnikiem. Szczególne wrażenie zrobiła na wszystkich wizyta w baszcie Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich, a także wspinaczka na szczyt baszty, skąd rozciągał się wspaniały widok na panoramę Uniejowa i okolic.  

 

Zadanie było realizowane w ramach projektu grantowego  “Kompetencje na rzecz organizacji czasu wolnego i jest finansowane ze środków PROW na lata 2014-2020”.

 

 

{phocagallery view=category|categoryid=77|limitstart=0|limitcount=19}

 

2018-08-27

Tekst i foto: Stowarzyszenie Aktywny Koźmin Wielkopolski