Przeprowadzka koźmińskiej Trójki

Udostępnij

W nadchodzącym roku szkolnym duże zmiany czekają uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej Nr 3 w Koźminie Wlkp. Starsi uczniowie – od klasy czwartej do ósmej – rozpoczną naukę w nowym obiekcie szkolnym przy ul. Kopernika, w którym mieścić się będzie główna siedziba SP Nr 3. Młodsi uczniowie pozostaną w budynku przy ulicy Klasztornej.  

 

 

 

W czasie wakacji, budynek gimnazjalny przy ul. Kopernika był remontowany i przygotowywany na przyjęcie uczniów koźmińskiej Trójki. Najpilniejszym zadaniem była wymiana okien i drzwi na drugim piętrze, a także malowanie klas, korytarzy i klatki schodowej. Gmina Koźmin Wlkp. przeznaczyła na te remonty 150 tys. zł.

 

Od września uczniowie szkoły podstawowej zajmą pierwsze i drugie piętro gimnazjum. W sumie naukę rozpocznie tu 12 oddziałów szkoły podstawowej. Na parterze będą się uczyć uczniowie ostatniej klasy gimnazjum. Na tej kondygnacji będą urzędowali dyrektorzy obu placówek, wspólny będzie także pokój nauczycielski.

 

W dniach 22 i 23 sierpnia dyrekcja Trójki zorganizowała przeprowadzkę szkoły do nowej siedziby. Podczas akcji nieoceniona okazała się pomoc Rady Rodziców, która przez portale internetowe „skrzyknęła” osoby chętne do pomocy przy przenosinach szkoły. Rodzice i pracownicy szkoły przewozili meble, ławki, krzesła oraz pomoce dydaktyczne.

 

Otrzymaliśmy ogromne wsparcie ze strony rodziców. Pomogli również nauczyciele, pracownicy szkoły, a także właściciele i pracownicy firm  zaprzyjaźnionych z naszą placówką z Koźmina i Rozdrażewa. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję za życzliwość, zaangażowanie i pomoc. – mówi dyrektor Arleta Szkudlarek.

 

Jak zapewnia dyrektor, koźmińska Trójka jest przygotowana do przyjęcia uczniów w nowym roku szkolnym. 3 września o godz. 8.00 w budynku przy Klasztornej oficjalnie rozpoczną rok szkolny młodsze klasy. O 10.15 przysłowiowy „pierwszy dzwonek” zadzwoni dla starszych uczniów w nowej siedzibie przy Kopernika.

 

             

2018-08-29

Tekst: UMiG, foto: SP Nr 3