Śpiew połączył pokolenia

Udostępnij

6 września koźmińscy seniorzy zorganizowali Wspólne Świętowanie 100- rocznicy odzyskania niepodległości na dziedzińcu przy Klubie Seniora. W niepodległościowej biesiadzie uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca , która przedstawiła program artystyczny pt. ”W hołdzie Powstańcom Wielkopolskim”, przygotowany pod kierunkiem polonistki Izabeli Stanisławskiej. Do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych seniorzy zaprosili również zespół „Głuchowanie” z gminy Pogorzela.

 

Biesiada Seniora na stałe wpisała się do bogatego kalendarza imprez koźmińskiego Klubu Seniora. Od kilku lat,  we wrześniu, nasi seniorzy organizują wspólne śpiewanie. Każdego roku biesiada ma inny temat przewodni, zgodnie z którym jest dobierany repertuar. Od trzech lat współorganizatorem biesiady jest Stowarzyszenie Aktywny Koźmin Wielkopolski, które pozyskuje na ten cel środki z Budżetu Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.

Tegoroczne spotkanie miało wyjątkowo podniosły charakter. Było swego rodzaju manifestacją patriotyzmu, szacunku i refleksji nad historią Polski i Polaków.  Na początku wszyscy wspólnie zaśpiewali „Rotę”. W repertuarze spotkania – oprócz znanych pieśni patriotycznych i piosenek żołnierskich – znalazła się „Marsylianka Wielkopolska”, a także garść poezji patriotycznej, którą z wielkim wyczuciem przedstawiła Anna Parużyńska.
 
Podniosły charakter spotkania nie przeszkodził uczestnikom biesiady w świetnej zabawie. Do śpiewu i zabawy zachęcały prowadzące biesiadę Renata Łąkowska i Anna Parużyńska. Licznych amatorów znalazł „wędrujący mikrofon”. Usłyszeliśmy niezapomniane duety np. koźmińskich strażaków w piosence „Myśmy są wojsko” i inne wspaniałe interpretacje znanych piosenek. 

 

 

 

{phocagallery view=category|categoryid=78|limitstart=0|limitcount=20}

2018-09-07

Tekst i foto: UMiG