Szatnie przy Floriańskiej już po remoncie

Udostępnij

Zakończył się remont  szatni w kompleksie sportowym przy ul. Floriańskiej, który został dofinansowany z Programu „Szatnia na Medal”. Kwota 100 tys. zł dotacji, którą pozyskała Gmina Koźmin Wielkopolski na odnowienie tych pomieszczeń  nie poszła w błoto. Od nowego sezonu zawodnicy będą mieli do dyspozycji komfortowe, wentylowane pomieszczenia, schludne łazienki i nowe meble. Tak, jak planowano zakupiono także dwa kontenery szatniowe.

 

 

 

 

Dyrektor Sławomir Gruchała  z zadowoleniem pokazuje wyremontowany budynek.  – Przeprowadziliśmy kapitalny remont pomieszczeń, przede wszystkim została zainstalowana wentylacja, która ułatwi utrzymanie obiektu. Zakupiliśmy nowe meble szatniowe, dzięki czemu każdy zawodnik będzie miał szafkę do swojej dyspozycji. – mówi.

Prace remontowe były prowadzone od czerwca do sierpnia.  

 

Ponieważ w ciągu roku na boiskach przy Floriańskiej odbywa się kilkanaście turniejów z udziałem wielu drużyn, a na co dzień trenuje tu jednocześnie kilka ekip sportowych zakupiono  2 kontenery szatniowe. Tym sposobem liczba szatni dla zawodników zwiększyła się  z dwóch do czterech.

 

Dyrektor Gruchała jest pewien, że odnowione szatnie nie będą stały puste. – Z obiektu będzie korzystać  drużyna seniorów Białego Orła, dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach Szkółki Piłkarskiej GOS oraz uczestnicy turniejów sportowych jak np. szkoły, sołectwa. – mówi.

 

„Szatnia na medal” to działanie Samorządu Województwa Wielkopolskiego skierowane do samorządów lokalnych naszego regionu. Samorządy mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości maksymalnie 50% wartości inwestycji, w wysokości nieprzekraczającej 100 tys. zł.  Modernizacja koźmińskiej szatni kosztowała około 200 tys. zł. Była sfinansowana z programu „Szatnia na Medal” i z budżetu gminy.

     

 

2018-09-07

Tekst i foto: UMiG