To był udany Zlot Fiata 126 p

Udostępnij

Koźminianie przyzwyczaili się już do tego, że we wrześniu – na jeden dzień – nasze miasto staje się stolicą popularnych maluchów. Tegoroczna edycja Zlotu Fiata 126 p, która odbyła się w 9 września przyciągnęła ponad 500 miłośników tych samochodów. W zlocie uczestniczyło 195 samochodów.

 

 

 

 

 

Od godzin porannych uczestnicy zlotu rejestrowali się na boisku przy LO. Po oficjalnym otwarciu imprezy koźmińska firma „Bartesko” zaprezentowała na terenie swojego zakładu samochód elektryczny.

Następnie maluchy przejechały do Serafinowa, gdzie proboszcz mokronoskiej parafii odprawił mszę św., a potem wszyscy udali się na piknik do Skałowa.

Najedzeni uczestnicy zlotu wrócili  do Koźmina, gdzie na placu targowym rozegrano kilka konkurencji sprawnościowych m.in. pchanie malucha na czas na odcinku 20 m , toczenie koła na czas na dystansie 20m. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursie plastycznym, tematycznie powiązanym z Fiatem 126p.
 

Wybrano i nagrodzono właścicieli samochodów w następujących kategoriach: najładniejsze, najlepiej zachowane , najstarsze, najbardziej usportowione auto zlotu.

 

Mieszkańcy Koźmina mogli podziwiać samochody uczestniczące w zlocie podczas  przejazdu ulicami miasta oraz na terenie miejskiego parkingu i boisku przylegającym do budynku liceum.

 

Na scenie pojawiły się zespoły “Tacy nie Inni” i S.O.U.L wzbudzając aplauz  publiczności. Zlot zakończył niezwykle energetyczny koncert Łukasza Łyczkowskiego.

 

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Przyjaciół I Lo im.Powstańców Wielkopolskich we współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimanazjalnych im. J. Marcińca i Gminnym Ośrodkiem Sportu. Imprezę dofinansowano z Budżetu Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.

{phocagallery view=category|categoryid=79|limitstart=0|limitcount=18}

2018-09-10

Tekst i foto: Stowarzyszenie Przyjaciół I LO im.Powstańców Wlkp. w Koźminie Wlkp.