Harcerze rozpoczęli nowy rok harcerski

Udostępnij

W niedzielne popołudnie, 23 września w koźmińskim Parku im. Powstańców Wielkopolskich odbył się harcerski piknik „Nie należy dłużej czekać”. Był on połączony z akcją znakowania drzew w miejskim parku. Na piknik oprócz harcerzy przybyli ich rodzice, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele władz samorządowych: burmistrz Maciej Bratborski i Przewodniczący Rady Miejskiej Justyn Zaradniak.

 

 

 

Po przywitaniu wszystkich uczestników przez komendanta hufca i burmistrza rozpoczęła się gra terenowa po parku z zadaniami dotyczącymi Powstania Wielkopolskiego. – Nie należy dłużej czekać! – to hasło wydane przez dowódców Powstania Wielkopolskiego, które miało rozpocząć wolnościowy zryw Wielkopolan.

 

Równocześnie z grą odbyło się poszukiwanie nowych tabliczek na drzewach w parku. W ramach organizacji imprezy harcerze odtworzyli 20 tabliczek, które oznaczały unikatowe gatunki drzew.

Gatunki drzew w naszym parku są niesamowite, a niektóre z nich rzadko spotykane w Polsce, dlatego zależało nam aby odtworzyć tabliczki z nazwami tych gatunków – mówi o inicjatywie Artur Minta, komenda hufca.

 

 

Po grze na wszystkich czekała „BIAŁO-CZERWONA STREFA RADOŚCI”, gdzie można było wykonać kotylion, czy pamiątkową eko torbę z herbem Powstania Wielkopolskiego. Oprócz tego można było skosztować świeżego ciasta i pysznej lemoniady. Piknik udało zakończyć się przed oberwaniem chmury, wspólnym harcerskim kręgiem.

Zakup tabliczek do oznakowania drzew w parku i organizacja całego wydarzenia została sfinansowana z Budżetu Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski.

         

 

Tekst i foto: ZHP Hufiec w Koźminie Wlkp. 

2018-09-25