Seniorzy z Orli biesiadowali w pałacu

Udostępnij

W niedzielne popołudnie , 7 października spotkali się w Pałacu w Orli lokalni seniorzy. Organizatorem biesiady dla mieszkańców wsi sołectwa był sołtys Ryszard Perek. Sołtys doceniany za aktywne działania również i tym razem zadbał o dobrą organizację imprezy. Zapewnił występ teatralno-kabaretowy i wokalny.

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie rozpoczął sołtys powitaniem gości:  burmistrza Macieja Bratborskiego i skarbnika Gminy Andrzeja Serka oraz przybyłych seniorów. Po krótkim przemówieniu burmistrza przyszedł czas na występy.

 

 

Na początku zaprezentowała się grupa seniorów i dzieci z Rozdrażewa, realizująca od kilku lat projekt przy Szkole Podstawowej w Rozdrażewie pod nazwą „Teatr łączy pokolenia”. Występ przygotowany pod kierunkiem nauczycielki Jolanty Adamiak w humorystyczny sposób pokazał program telewizyjny „Familiada” w lokalnym wydaniu. Rozdrażewianie otrzymali gromkie brawa za popisy artystyczny, a po nich z programem biesiadnym wystąpił zespół wokalny „Ty i Ja” z Koźmina Wlkp.

 

 

Seniorzy z Orli i okolicznych wsi bardzo licznie zebrali się na biesiadzie. Był toast za ich zdrowie, wspólne śpiewy i rozmowy. Takie spotkania sprzyjają integracji lokalnej społeczności.

 

 

2018-10-10

Tekst i fot. Izabela Stanisławska “Echo Koźmina”