SP ze STAREJ OBRY KOLEJNY RAZ USTANOWIŁA NOWY REKORD Z WOŚP

Udostępnij

Szkoła Podstawowa w Starej Obrze, 16 października w samo południe kolejny raz przystąpiła do próby ustanowienia nowego rekordu w resuscytacji krążeniowo- oddechowej z Wielką Orkiestra Świątecznej Pomocy.  Na miejsce przybyły 93 osoby, z którymi udało się  ustanowić nowy rekord. Kolejny raz szkoła ze Starej Obry oraz inne instytucje pokazały, że cała Polska potrafi i chce ratować ludzkie życie.

 

 

Cieszymy się, że nasza mała szkółka kolejny raz przyczyniła się to czegoś wielkiego.

 

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach  obchodów “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja WOŚP uczestniczy w jego obchodach od samego początku. Ma to związek z prowadzonym przez Orkiestrę Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”, dzięki któremu w szkołach podstawowych w całej Polsce również w naszej  powszechnie uczy się zasad pierwszej pomocy.

 

 

Podczas akcji w Szkole Podstawowej w Starej Obrze można było również podziwiać lapbooki wykonane prze uczniów klasy IV, którzy uczęszczają na zajęcia dodatkowe “Tropiciele wiedzy”. Ponadto rozstrzygnięto konkurs plastyczny, którego prace miały  zaprezentować czynności ratujące życie.

 

Ogromne gratulacje dla wszystkich, którzy byli razem z nami!

       

2018-11-07

Tekst i foto: SP Stara Obra