WERONIKA PIENIĘŻNA WŚRÓD LAUREATÓW WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PATRIOTYCZNEGO

Udostępnij

Pod koniec października w Miejskim Domu Kultury w Słupcy odbył się XXIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Wierszy i Pieśni Patriotycznych. Gminę Koźmin Wlkp. i powiat krotoszyński w kategorii śpiewu reprezentowało dwoje uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca – Weronika Pieniężna i Jakub Marcisz. Weronika Pieniężna wywalczyła sobie III miejsce.

 

 

 

 

 

Podczas eliminacji wojewódzkich w Słupcy na scenie zaprezentowało się 27 wykonawców z programem patriotycznym. Ich recytacje i śpiewy przepełnione były bólem, tęsknotą i nadzieją na wyzwolenie Polski i Polaków. Usłyszeliśmy piosenki ludowe, poezję śpiewaną oraz utwory rockowe. Melancholijne i radosne pieśni były skarbnicą postaw patriotycznych. Panował bardzo podniosły nastrój, konkurs wpisywał się w wojewódzkie obchody 100-lecia Niepodległości i Setnej Rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

 

 

Jury pod kierownictwem Arnolda Pujszy z Teatru Muzycznego w Poznaniu doceniło wyjątkową wrażliwość muzyczną Weroniki Pieniężnej, która otrzymał III miejsce. Weronika przy akompaniamencie  gitary zaśpiewała utwór „Mury” Jacka Kaczmarskiego.    

 

Wcześniej uczniowie wygrali powiatowe eliminacje konkursu, współorganizowanego przez LOK w Krotoszynie, Starostwo Powiatowe i Zespół Szkół nr 1 w Krotoszynie. Zarówno Weronika, jak i Kuba posiadają ogromny potencjał i talent muzyczny. Ich występy uświetniają wiele imprez szkolnych i lokalnych – komentuje sukcesy swoich uczniów nauczycielka Izabela Stanisławska.

2018-11-15

Tekst i foto: ZSP