Justyn Zaradniak poprowadzi Radę Miejską

Udostępnij

Justyn Zaradniak będzie przewodniczącym Rady Miejskiej w kadencji 2018 -2023, a obowiązki  jego zastępcy będzie pełnił Wojciech Dykcik. Tak jednogłośnie zagłosowali radni, podczas sesji inauguracyjnej, która odbyła się 22 listopada w sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski. Radni otrzymali zaświadczenia o wyborze na radnego i złożyli ślubowanie. Po raz pierwszy, można było oglądać obrady sesji na żywo, gdyż były one transmitowane w internecie. 

 

 

 

 

I sesję Rady Miejskiej otworzył  najstarszy radny. W nowej kadencji ta zaszczytna funkcja przypadła radnemu Justynowi Zaradniakowi. Następnie przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Maria Maćkowiak wręczyła zaświadczenia o wyborze na radnych. Tekst ślubowania odczytał najmłodszy wśród radnych – Andrzej Nowacki, a radni złożyli przysięgę wypowiadając słowa “Ślubuję! Tak mi dopomóż Bóg!” Kolejnym punktem obrad było  złożenie ślubowania przez Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski.

 

 

Po części oficjalnej radni dokonali wyboru Przewodniczącego Rady Miejskiej w Koźminie Wlkp. Na to stanowisko zgłoszono 2 kandydatów: Justyna Zaradniaka i Wojciecha Dykcika, jednak ten drugi nie wyraził zgody na kandydowanie. W głosowaniu tajnym Justyn Zaradniak zdobył 15 głosów, czyli uzyskał 100 – procentowe poparcie. 

 

 

Jedynym zgłoszonym kandydatem na wiceprzewodniczącego Rady był Wojciech Dykcik, który również w głosowaniu tajnym uzyskał 15 głosów poparcia.

 

 

Przypomnijmy Rada Miejska w kadencji 2018-2023 będzie pracowała w składzie:

 

1. Borowczyk Marcin                  
2. Dykcik Wojciech                     
3. Idkowiak Robert                     
4. Iwański Jacek                           
5. Jankowiak Karol                      
6. Jakubiak Piotr                          
7. Jarosz Sławomir                       
8. Kołaczkowski Dariusz             
9. Konarczak-Bojanek Irena        
10. Misiak Anna                          
11. Nowacki Andrzej                  
12. Patryniak Sławomir                
13. Wieczny Marek                      
14. Zaradniak Justyn                   
15. Zawodny Ryszard                 

 

 {phocagallery view=category|categoryid=83|limitstart=0|limitcount=20}

 

2018-11-23

Tekst: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG

Foto: Grzegorz Pierzchała